Не выходить в действие. Не виходити в дію

Не виходити в дію.  

«Обирати міркування, а не дію» – означає вдаватися до безпечного, звичного засобу, в якому буфером виходить час. Тому прислів’я говорить: «Сім разів відміряй – один раз відріж». Усвідомленість говорить інше: «Будь, будь присутнім у цьому моменті та дій. І тоді твоя дія буде спонтанною, а отже, цілісною, тотальною, адекватною і завершеною. Тобі не доведеться збирати уламки всередині себе самого через те, що після роздумів з десяти обдуманих варіантів ти вибрав один, а дев’ять довелося придушити в підсвідомість. І ось вони знову і знову повертаються до тебе у вигляді твого жалю».

«Нездатність діяти за обставинами» – це нездатність розуміти себе в цих обставинах. Діяти стає можливим, коли ми розуміємо себе і прямо дивимося на обставини, не уникаючи, не хитруючи, не спритничаючи, не підміняючи. Тоді ми знаходимо себе в цих обставинах і той єдино вірний вихід для нас.

«Заблоковані дії» – сам вираз говорить за себе: людина від страху, невір’я в себе уникає діяти й від того ще більше лякається проходити через дії, що можуть похитнути її й так неважливе становище в цих обставинах. Вона боїться, що її дії підштовхнуть ці обставини до такої розв’язки, якої вона явно не бажає для себе. І тоді дії виявляються заблокованими – вона стає не здатною зробити цей рішучий крок і залишається в підвішеному стані очікування, сподіваючись, що її омине ця чаша, і вона відсидиться.

Але зростає напруга і конфлікт усередині. Разом зі зростаючим страхом і напругою зростає вина за бездіяльність. Через те, що дія не народжується і не призводить до законного результату, доводиться розщеплюватися і вести внутрішню політику переговорів із самим собою, виправдовуючи й відмиваючи себе зсередини, наводячи потрібні докази, що схильність не виходити в дію – це єдине правильне рішення, у такий спосіб балансуючи напругу, що не давала змоги вже в належний спосіб жити й дихати.

Така нетерпимість до дії пов’язана зі страхом за себе, страхом заподіяти собі шкоду якимось необдуманим кроком. А оскільки одна й та сама енергія витрачається і на мислення, і на дію, то людина, почавши обмірковувати обставини, застряє і грузне в них цілком, втрачаючи здатність до дії, набуваючи за частого повторення тривожно-недовірливого синдрому, стаючи людиною нерішучою, такою, що боїться всього й усіх, розгойдуючи в безпідставних роздумах психіку на кшталт маятника.

Є інша людина, яка протистоїть дії, яка вже відбулася. Для такої боротьби потрібна відповідна ідеологія. Ви повинні будете стати політиком, борцем за свої ідеали. Ви повинні будете бути в боротьбі і виводити на чисту воду всіх, хто здійснив те, чого, за вашими поняттями, бути не повинно. Ви маєте бути соціально активними, щоб розбиратися в тому, що сталося, і карати всіх, хто брав у цьому участь.

Вигадування кожної дії призведе до того, що ви будете остерігатися власних думок, вбачаючи й підозрюючи кожну, наче ви йдете мінним полем. У результаті всього цього дія народитися не може.

Емоції розвитку:

  • Усвідомте вашу здатність діяти
  • Ваш спосіб виходу в дію
  • Усвідомлювати: до дії, під час дії, після дії
  • Що з вами відбувається, якщо дія відкладається
  • Що з вами відбувається, якщо дію здійснено і ви не отримуєте того результату, якого ви очікували
  • Зверніть увагу на ваші дії та дії оточуючих
  • Зверніть увагу на ваші роздуми з приводу діяти чи не діяти
  • Зверніть увагу, які здібності діяти виростають, якщо так думати
  • Розслабтеся
  • Станьте більш невинним
  • Самопростіться
  • Відпустіть себе

Не виходити в дію.  

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Не виходити в дію.