
Лик жадібності.
Ховати власну жадібність – це пригнічувати власну жадібність, ховати її від інших, щоб ця тема не спливла і нас не викрили в жадібності.
Але це придушення прибирає з очей геть і для нас наш прояв жадібності, щоб ми не засмучувалися, якщо в нас немає прийняття себе в такі моменти. Ми не бажаємо нічого знати про нашу жадібність, заздрість, користолюбство, самообман. Ну й не треба – навіщо нам даремно турбуватися через дрібниці?
Пригнічена жадібність компенсується в ідеї про себе: добротою, щедрістю, тим, які ми хороші для інших. Зрештою, ми можемо жадібність і не називати жадібністю, навпаки: «Якщо в когось слабкість раціо, то в нас її просто немає, бо ми міцні розумом і на дрібниці гроші не тринькаємо».
Жадібність – це не тільки небажання ділитися з іншим чимось або суворо стежити за своїми забаганками і не давати їм волі; жадібність у процесі придушення призводить до жадібності, нездатності розлучитися з чимось або кимось, у кого ви що-небудь вклали. Бо поки ми в когось щось вкладали, то завдяки нашому світовідчуттю ми і його чи її теж привласнили, зробили його чи її своєю річчю, а потім облагодіяли тим, що заради цієї жінки чи чоловіка розлучалися зі своїми заробленими кровними, або часом, або можливостями. Тому в нас завжди один до одного є рахунки.
Чоловік-скупердяй – це чоловік, болісно не здатний розлучатися з грошима, великими чи малими, заради жінки. Така хвороблива пристрасть двоїста. З одного боку, він, як і всі чоловіки, бажає бути з жінкою, водночас він закритий і недовірливий, вбачаючи в жінці первинний торг: що він має для неї зробити, щоб вона була з ним. Кожну жінку він засуджує – всі жінки в його очах як занепалі ангели. Він, чоловік-скупердяй, ніяк не може змиритися з тим, яким він бачить це небесне створіння в своїх мріях і як грубо, насильницьки, вульгарно й брудно це звучить у реальності. Він би хотів, щоб жінка ніколи не виявляла бажання і волі, а із заплющеними очима сліпо слідувала за ним, за чоловіком, який сам знає, що їй потрібно. Їй потрібен справжній чоловік – і він таким себе вважає і так відчуває.
Його закритість, самозбереження і нечутливість дають змогу відчувати себе міцно всередині і не хитатися. Тому він не розуміє цих дурних курок – жінок: що їм треба?! Він почувається сильним і здатним на велике кохання, тільки не потрібно в нього нічого просити, бо в такі моменти кохання з нього негайно випаровується, залишаючи його засмученим: ось і ще одна подруга спеклася. Але ж він укотре повірив, що вона не така, як усі, і думав про неї як про небожительку. І знову розчарований.
Емоції розвитку:
- Усвідомлюємо власну жадібність
- Точно відповідаємо на момент, не пересмикуючи
- Які б піруети ви не виробляли зовні, внутрішньо ви маєте жити з тим, що має місце
- Усвідомлюємо неприйняття власної жадібності
- Бачимо власний осуд себе в момент жадібності
- Бачимо, як у нас відбивається жадібність інших
- Виявляємо власну проєкцію та уявлення про іншого на цю животрепетну тему
- І наше власне очікування та його розворот у розчарування
- Дізнаємося про себе: чи обурюємося ми жадібністю інших людей?
- Чим компенсуємо власну жадібність
- І на які поступки готові піти заради іншого
- Бачимо себе в момент щедрості. Тієї щедрості, яка не має самоусвідомлення, у ній немає подвійності
Лик жадібності.
Емоційні перипетії
- Щастя – притулок від бід
- Невмілість, прийняття на благо
- Привід для власної близькості
- Бравурний марш цілеспрямованості
- Вивихнуті рухи від напруги
- Дія
- Не виходити в дію
- Діяльність
- На благо самому собі
- Образа (на ображених воду возять)
- Емоційна збудливість і найнижча покірність
- Знакова незадоволеність
- Самодиверсія – як спроба наполегливого самовдосконалення
- Несусвітня муть підозри
- Переважний інтерес
- Любов – перший смак парадоксальності життя (ненависть до себе)
- Деструктивність
- Про справедливість (Разючий меч справедливості)
- Прагнення до перемоги (Знаходячи поступ)
- Злети і падіння
- Роздратування. Пастка власних уявлень
- Злоба. Дикий танець. Антологія крику
- Лихослів’я – загубленість у самому собі
- Злопам’ятність – озброєна до зубів пам’ять
- Завзяття – липовий показник чесного наміру
- Істерика – нестерпність власного існування
- Лик жадібності
- Жвавість придбання, шопоголізм, оніоманія
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.