
Переважний інтерес.
Не осягаючи цінності свого власного життя, ми відчуваємо жадане задоволення до чужого життя, намагаючись розсунути власне обмеження нашого мислення через порівняння нашого життя та чужого.
Якщо інші випереджають нас і їхнє життя насичене більшою активністю, виграшем і удачею, воно виглядає добротно і якісно, то наше життя, саме уявлення про нього, стає куцим і жалюгідним, як заячий хвіст. Ми бачимо іншого розправленим, міцним у зверхності над нами, коли він знає, чого хоче, і домагається цього, а себе знаходимо у вічних потугах: як ми хочемо і того, і цього.
І взагалі складається враження, що ми складаємося з постійно зростаючого бажання, але при цьому в нашому житті нічого не здійснюється, а саме воно схоже на застійне болото. І тільки жадана заздрість нас трусить, змушуючи пузиритися жадібністю ідей: як ми розживемося, розвеселимося, станемо молодецькими та заживемо своїм власним інтересом, не засмучуючись про інших.
Наш пошук свого власного інтересу почався неправильно: ми намагаємося знайти в чужому житті те, чого не вистачає нам. І на перевірку виявляється, що нам не вистачає всього, що в надлишку є в інших. Така привабливість чужих можливостей зліпить нас, змушуючи втрачати усвідомленість щодо своєї особистості, свого життя, своїх можливостей. І нам нічого не залишається, як почати жити чужим життям, намагаючись шукати шпаринку, щоб жити чужим коштом, змішуючись і намагаючись просочитися наскрізь чужим життям, щоб від нас самих нічого не залишилося. Намагаючись розчинитися в житті іншого, зробивши себе незамінним для нього, отримавши з його рук, губ і очей власну самоцінність нового взірця, залазячи в чуже життя з кінцем, ми при цьому не збираємось вдовольнятись жалюгідним відблиском віддзеркалення своєї потрібності, ми чекаємо для себе поваги й визнання наших заслуг, у такий спосіб ми підносимо власне его на потрібну для нас висоту й уже незабаром жадаємо, щоб его нашого пана схилилося до нашого. Інакше нас починає підточувати черв’як сумніву: чи надовго нам така лафа, чи не відкинуть нас невдовзі, підшукавши більш справного виконавця волі пана?
Тотальна залежність від життя інших людей ростить непомірний страх, лякаючи й напружуючи, роз’їдаючи думкою про прийдешню розправу, унаслідок якої все, що нас влаштовує і чим ми безмірно дорожимо, може невдовзі добігти кінця. І ця ж напруга, пов’язана з гіперзначимістю володаря наших дум і сподівань, ростить у нашій підсвідомості деструктивність, яка з кожним днем відзначатиме всю діяльність, наповнену завзяттям – неадекватністю, вибиваючи з того, що відбувається, то одне, то інше, поки масштаб цього неподобства не стане явним.
Емоції розвитку:
- Усвідомлюємо зародження власного інтересу
- Усвідомлюємо продовження розвитку цього інтересу в часі
- Супроводжуємо його спостереженням, де б і як би він не був проявлений у нашій суб’єктивності
- Усвідомлюємо об’єктивні ситуації та події, які дають нам змогу бачити життєздатність нашого інтересу
- Якщо він не життєздатний, то він ніяк не відображатиметься в подіях, що відбуваються
- Ну а якщо життєздатний – те, що відбуватиметься навколо, начебто починає давати напрямок цьому інтересу
- Множинне відображення показуватиме, що цей інтерес реальний – він може бути здійснений у часі
- Залишайтеся алертними і пильними
- Живіть у розумінні того, що відбувається в собі та навколо
- Відпустіть себе
Переважний інтерес.
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.
Переважний інтерес.