
Злоба (за словником Даля) – зложелательство, зловтіха, ненависть, заклята ворожнеча, зла прихильність до будь-кого чи будь-чого.
Злісний – сповнений злоби, гнівливий, мстивий, зложелательний і злопам’ятний.
Злоба – це запалена, хвора ненависть, і людина стала її заручником, вона стала одержимою нею. Тепер вона горить, палає злобою.
Злоба – це ненависть, що б’є через край у своєму прагненні до руйнування. Це спроба завдати шкоди, помститися тому, ким став одержимий, зруйнувати його дощенту, щоб він своїх кісток не зібрав. Це неприборкана пристрасть, замішана на захопленні й ненависті, що розлилася кров’ю й отруїла власне існування через неможливість звільнитися від прив’язаності до любові, сильного бажання бути чи не бути з цією людиною, до її думки. Це стало маніакальною залежністю. І тепер, навіть коли його чи її немає і вам ніхто не заважає, ви все продовжуєте розкладати болючі спогади, щоб рана не гоїлася, і у вас постійно блукала п’яна каламуть із ненависті та насильства.
Це вона п’янить вас несвідомо, у п’янкому драйві вимагаючи помсти. Насправді ж, якби не це, що б ви робили з вільним простором? Вам треба було б жити, пускатися в нові пригоди, шукати нових коханих, начальників, сусідів, родичів. А тягаючи труп минулого на своєму горбу, вам не потрібно цього робити. Ви переповнені і забиті вщерть тим, що сталося, і тепер вам є чим жити і що варити. Але злість свідчить про те, що ви не маєте наміру це зварити, ви маєте намір цим вдавитися, тому ви оселилися в психологічному пеклі та горите злістю в надії розправитися з вашим кривдником.
А все починалося невинно, з простої злості. Цілком можливо, що ви й не вміли по-справжньому злитися, але завжди боялися бути викритими у власній слабкості та через приховування зловживали, обігруючи злість, щоразу надлишково показуючи роздратування, дедалі більше згодом застрягаючи в ньому. Увійти було просто, а вийти важко – дорога назад забута. Навіть початкове роздратування потребує постійного підживлення, інакше розсмокчеться. Воно вимагає підживлення неабиякою сердитістю. А сердитість доведеться підтримати внутрішнім удаванням. А удавання вимагатиме показати себе ще сильнішим, маститішим, винятковим в очах інших. І тоді ви зможете приховати від інших той внутрішній розбрід у своїх думках і почуттях, сподіваннях і сподіваннях, і той страх, що дедалі збільшується, коли перед дзеркалами інших вас не просто трусить, а перевертає й вивертає, він змушує показувати їм дедалі грізніший вираз обличчя, яке вже й обличчям не залишається, а стає пикою. Ви б і самі вже дали відбій, але не тут-то було: себе треба приховувати. І процес поглиблюється.
Удавання породжує страх за себе, підозрілість. Недовіра, тотальний контроль звужує свідомість, змушуючи проводити життя у внутрішньому стеженні. Результат перевершить усяке розуміння – все почне вибивати іскру, роздмухуючи соціальну пожежу, всі виявляться не такими, якими уявлялися. Нокаут від розчарування змусить зціпити зуби і протистояти всім і кожному, що призведе до підсвідомої, смертельної залежності і деструктивізму, який їй протистоїть, – злості, готової в радикальний спосіб вирішувати проблему залежності.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати свою залежність і пов’язану з нею стратегію виживання
- Усвідомлювати страх за себе і своє обличчя
- Усвідомлювати свої емоційні викиди, пов’язані з порушенням очікуваного від інших
- Вчитися прилюдно говорити й озвучувати свої переживання
- Робити їх осяжними для себе в розмові або через усвідомленість
- Усвідомлювати свою нетерпимість як спрагу отримання від інших того, чого ви потребуєте
- Але при цьому сподіваючись нишком, що вони в силу любові, прихильності, ваших гарних манер здогадаються самі
- Усвідомлювати власну підступність і маніпулятивність, коли іншого потрібно підштовхнути і підвести до бажаного
- Зловредність і конфліктність віддивлятися й усвідомлювати
- Привести себе до тями усвідомленням
- Жити в дозволі та виражати себе і своє розуміння
- Не придушувати чутливість, а відродити її
- Створювати присутність у всьому і з усіма
- Розслабитися
- Відпустити себе
Емоційні перипетії
- Щастя – притулок від бід
- Невмілість, прийняття на благо
- Привід для власної близькості
- Бравурний марш цілеспрямованості
- Вивихнуті рухи від напруги
- Дія
- Не виходити в дію
- Діяльність
- На благо самому собі
- Образа (на ображених воду возять)
- Емоційна збудливість і найнижча покірність
- Знакова незадоволеність
- Самодиверсія – як спроба наполегливого самовдосконалення
- Несусвітня муть підозри
- Переважний інтерес
- Любов – перший смак парадоксальності життя (ненависть до себе)
- Деструктивність
- Про справедливість (Разючий меч справедливості)
- Прагнення до перемоги (Знаходячи поступ)
- Злети і падіння
- Роздратування. Пастка власних уявлень
- Злоба. Дикий танець. Антологія крику
- Лихослів’я – загубленість у самому собі
- Злопам’ятність – озброєна до зубів пам’ять
- Завзяття – липовий показник чесного наміру
- Істерика – нестерпність власного існування
- Лик жадібності
- Жвавість придбання, шопоголізм, оніоманія
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.