Как корпоративный психолог влияет на бизнес? Как известно, психологическое состояние персонала компании напрямую влияет на его эффективность. Это означает, что эмоциональная и психическая стабильность сотрудников – существенная составляющая успеха и продуктивности бизнеса.

Корпоративний психолог – це програма психологічної підтримки для співробітників компанії

Що говорять науковці про психічне здоров'я людини

Психічне (ментальне) здоров’я – це успішне виконання психічної функції, результатом якої є продуктивна діяльність, встановлення відносин з іншими людьми та здатність адаптуватися до змін та справлятися з несприятливими обставинами.

UK Surgeon Journal (1999)

Як корпоративний психолог впливає на бізнес?

Кабинет психолога в компании

Як відомо, психологічний стан персоналу компанії безпосередньо впливає його ефективність. Це означає, що емоційна та психічна стабільність співробітників – суттєва складова успіху та продуктивності бізнесу.

А в чому, власне, проблема?

Стрес від постійних «нежданчиків» та дедлайни, тертя в колективі та конфліктні ситуації, домашні проблеми та проблеми у взаєминах з близькими та родичами, проблеми з дітьми, а тепер ще ковид та видалення… Науково доведено, що наша психіка не бачить різниці між робітниками та життєвими проблемами. І хоч би яким кваліфікованим був співробітник, обтяжений переживаннями з цих та багатьох інших приводів, він навряд чи буде таким ефективним, яким міг би бути без цієї обтяженості. А чого тільки варте компанії вигоряння найкращих з найкращих!

Чому так відбувається?

Думки та переживання з приводу хвилюючих ситуацій заважають нам зосередитися на роботі та знижують продуктивність. Але якщо нам все ж таки вдається їх придушити щоб «зайнятися справою», вони накопичуються в психіці – це вирощує загальну напругу, обтяженість і тривогу, що в свою чергу знижує якість нашого життя і веде до нових негативних і стресових переживань з приводу і без.

Стрес та продуктивність

Що ж до продуктивності, то як людина, обтяжена внутрішніми проблемами, може якісно спілкуватися з клієнтами та партнерами, креативно і гнучко підходити до вирішення завдань у умовах ринку, що постійно змінюються, бути проактивною і розвивати бізнес компанії? Хоча це і риторичне питання, відповідь на нього очевидна! Ось чому в наш інтенсивний, насичений викликами час, питання психічного або, як його ще називають, ментального здоров’я персоналу стоїть дуже гостро і перетворюється на одне із стратегічних завдань, якісне вирішення якого суттєво впливає на розвиток бізнесу.

Яке рішення?

корпоративный психолог уже давно практикуются на Западе, там их называют EAP (employee assistance program)

Серед заходів, що підвищують рівень ментального здоров’я працівників, особливе місце посідають програми психологічної підтримки. Такі програми вже давно практикуються на Заході, там їх називають EAP (Employee Assistance Program), але останнім часом їх почали успішно впроваджувати як додаткову опцію до соцпакету і в Україні.

Як це виглядає?

У нашій практиці такі програми звуться «Корпоративний психолог». Це аутсорсингова послуга, що надається на регулярній основі у форматі індивідуального психологічного консультування співробітників компанії та їх родичів з важливих та актуальних для них питань. Ось питання, які співробітники найчастіше обговорюють із нашими фахівцями:

 • Стосунки у сім’ї
 • Відносини з протилежною статтю
 • Проблеми з дитиною, стосунки з дитиною
 • Відносини з друзями
 • Відносини на роботі
 • Дискомфортні особистісні переживання
 • Особистісний ріст

Як це відбувається?

 • Індивідуальна психологічна консультація триває 1 год. Кожен співробітник компанії, що бере участь у цій програмі, має квоту (напр.: 1, 2, 3 чи 4 консультації на місяць).
Психолог консультант Дмитрий савицкий и Денис Мощенко
 • Все, що обговорюється на індивідуальних консультаціях, носить суворо конфіденційний характер і залишається між психологом і співробітником.
 • У процесі спілкування з психологом співробітник розбирає хвилюючі його питання і ситуації, усвідомлює власні обмеження і знімає накопичену напругу, освоює методи саморегуляції і підвищує свою психологічну стійкість. Так він підвищує якість життя та ефективність у роботі.

Де це відбувається?

 • Найкраще «Корпоративний психолог» організувати як окремий кабінет у компанії. Це має свої переваги, оскільки в такому кабінеті (на відміну від переговорки, яка переважно використовується для ділових зустрічей) можна організувати специфічну, неформальну та розслаблюючу обстановку. В одній з компаній, що обслуговуються, співробітники між собою називають цей кабінет «Кімната щастя». Проте, дефіцит окремих приміщень може ускладнити реалізацію «Кімнати щастя» повною мірою. Тоді, в дні прийому спеціаліста, такий кабінет може бути влаштований і в кімнаті.
 • Альтернативою може бути кабінет на території нашої компанії. Ми знаходимося, якщо хтось ще не знає, на Микільській слобідці – це недалеко від метро «Лівобережна». Перевагою тут буде територіальна дистанційність від офісу, що завжди сприятливо впливає на якість сприйняття співробітником процесу взаємодії з психологом. Недолік – час на дорогу з офісу компанії та назад.
 • Для постійно віддалених співробітників, при тимчасовому віддаленні під час локдаунів, а також для співробітників філій в інших містах, психологічні консультації проводяться в онлайн-форматі.

Три пакети послуги
«Корпоративний психолог»:

«Підтримка»

Короткострокові індивідуальні психологічні офлайн або онлайн-консультації співробітників.

«Підтримка та розвиток»

Короткострокові психологічні індивідуальні офлайн або онлайн консультації та групові заходи для співробітників.

«Розширені можливості»

Короткострокові психологічні індивідуальні офлайн або онлайн консультації, гаряча онлайн-лінія підтримки та розвиваючі групові заходи для співробітників та членів їхніх сімей.

Проект "Корпоративний психолог".
З чого почати?

Психолог » в рамках этой программы, лакшери-опциях для ТОП-менеджмента

Нам є про що розповісти ще! Ну, наприклад, про групові формати в рамках цієї програми, люкс-опції для ТОП-менеджменту та ін. Якщо хочете дізнатися більше або вже готові спробувати – зв’язуйтесь з нами по всіх доступних каналах зв’язку.

Телефонуйте! 

+38 (050) 462-72-75