Взлеты и падения. Злети та падіння

Злети та падіння.  

Алергія до ризику – по суті, неможливість ризикувати: тільки-но така людина намагається піти від раціонального розуму і вчинити імпульсивно, емоційно, згідно з внутрішнім поривом, бажанням, пристрастю, з нею починає відбуватися те, чого вона уникала і боялася завжди.

І вона цю «мову» розуміє, вона її чує як загрозу тому, що відбувається, і всієї тієї стабільності, внутрішньої і життєвої, якою вона непомірно дорожить, у яку вона вростає, – і боїться рушити з місця.

Слухаючи, як починає тріщати й ламатися те, що вчора було стійким і міцним, вона смертельно лякається й відмовляється від ризику, чуючи свою власну внутрішню напругу й грозові хмари, що згущуються над головою, бо у власному мисленні сама ідея про ризик дає грозові спалахи, що не збагачують її можливості, не приносять прибутки, а несуть руйнацію і втрату.

Ступінь ризику – невимірний, він знімає внутрішні обмеження, даючи людині виходити в такий простір, де нею рухає порив, приправлений такою гостротою бажання, таким пожадливістю, таким азартом, де вся енергія збирається воєдино, створюючи такий приплив, що людина стає здатною діяти всупереч власному відчуттю здорового глузду. Вона дізнається, що таке пік впливу сильних емоцій, на вістрі яких вона «грає в рулетку». Сама мить «пан або пропав» підносить на недосяжну висоту переживання. І коли вона обрушується з цієї висоти, вона розбивається на друзки; що більший внесок у саму ідею ризику, то більше людина ставить на кін, то вищий її емоційний політ, фінансовий, любовний, то більшим є її набуття, причому його звучання фантастичне. Він не йшов до своєї перемоги повільно, скрупульозно відміряючи крок за кроком, він не збирав і не відмовляв собі в дещиці, щоб дізнатися ціну цієї самої дещиці, ні, він і сам може не розуміти, але його здатність до ризику може в одну мить зробити неймовірний прорив, зробити те, чого іноді не досягнеш, навіть витративши ціле життя. Або несподівано все створене такою непомірною ціною на очах летить у тартарари, і він стає заручником власного ризику.

Американські психологи та нейробіологи сьогодні роблять одне відкриття за іншим. І вони свідчать, що схильність до ризику залежить від діяльності певних відділів кори головного мозку. Науковці спостерігали збуджені зони мозку в усьому його об’ємі під час проведення магнітно-резонансної томографії в момент, коли випробовуваним було запропоновано укласти грошове парі. Ці результати особливо цікаві для нейроекономіки, нової науки, що вивчає психологію фінансової та економічної поведінки. Центральною проблемою нейроекономіки є вивчення процесу ухвалення рішення з погляду психології, чи то вибір споживача, чи то стратегія компанії, чи то розвиток економіки держави. Макс Плат вважає: «Якщо ми зможемо синтезувати якісь ліки, що змінюють хімію мозку в тій ділянці кори, яка відповідальна за прагнення до ризику, ми навчимося регулювати процеси імпульсивного ухвалення рішення».

Емоції розвитку:

  • Усвідомлюємо здобуття в житті, пов’язані з ризиком
  • Усвідомлюємо падіння в житті, пов’язані з ризиком
  • Усвідомлюємо той найбільший ризик, який повністю змінив суть вашого життя
  • Усвідомлюємо свою здатність до ризику і його частоту
  • Усвідомлюємо свій страх перед ризиком
    Усвідомлюємо своє засудження ризику і засудження себе, якщо не зміг ризикнути
  • Бачимо свій осуд інших у їхньому невгамовному ризику
  • Чи вважаєте ви себе ризиковою людиною?
  • Кого ви вважаєте ризиковою людиною?
  • Опишіть для себе благо чи прокляття ризику
  • У моменти ризику і його подвійності повертайтеся в момент
  • Ставайте усвідомленим

Злети та падіння.  

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Злети та падіння.