Жить через запрет. Жити через заборону. Live through the ban. Zhit' cherez zapret.

Жити через заборону – це коли всі спонукання, які так чи інакше намагаються вийти у свідому частину, через осуд нас самими собою, негайно придушуються. І ми ніколи не сміємо поглянути на себе самого і ті низинні бажання, які ховаємо не тільки від інших, а й, головне, від самих себе. Тому ми так легко збудливі, варто комусь невтішно відгукнутися про нас.

На противагу придушенню ми створюємо ідею про себе. Ми чимало попрацювали, щоб розібратися, що нам не подобається в собі та інших, і, створивши протилежне бачення, прийшли до обґрунтування власної ідеї про себе. Потім ми підтягуємо себе до позначеної нашим розумінням висоти. І все це відбувається абсолютно невидимо для свідомої частини нашого розуму.

Жити у внутрішніх судомах – це жити в нескінченному зіткненні нашого уявлення про реальність із самою реальністю, що обдирає наживо, без анестезії, те фальшиве, наносне, з чим ми міцно зжилися у своєму намірі розуміти, жити і вимагати, щоб інші жили так, як нам би хотілося.

У кожному зіткненні з реальністю не завадило б отримувати одне-єдине послання для самого себе: “Необхідно негайно змінитися, почати усвідомлювати те, що відбувається”.

Життя, яке рухається по горизонталі, залишається тільки життям; життя, яке рухається по вертикалі, стає свідомістю. У житті, що рухається по горизонталі, завжди є мета, таке життя орієнтоване на досягнення мети. І тоді ваш розум завжди або у вчора, або в завтра, але ніколи не в тут і зараз.

Жити через повний контроль розуму – це не жити, а намагатися несвідомо зорієнтуватися таким чином, щоб залишити себе в усьому й у всіх, ким обріс у своєму володінні й кого вважав своїм царством, відмовившись від неповторності свого власного життя і спробувавши злитися з чужим. У результаті людина непомітно починає рухатися не до себе, щоб самій стати для себе світочем, а від себе, йдучи не своєю стежкою, а наїждженою колією. І так відбувається до зустрічі з реальністю, яка через крах уявлень не дозволить виявити нашу невлаштованість у самому собі і, знову ж таки, невписаність нашого життя. Ми багато в чому покладалися на інших, і в такі миті доводилося виявляти власну безпорадність від того, що іншими не виконувалися задані нами умови.

І ми різко з’їжджаємо з вершини обжитого й відомого, щоб наново почати створювати з невідомого до болю знайоме відоме, щоб там можна було задрімати й приспати ту пильність усвідомленості, що проявляється тільки в невідомому й струшує нас від сну.

Емоції для усвідомлення:

  • Впізнати задоволення від вищого
  • Впізнати млість зсередини
  • Вібрувати в синхронності
  • Утримувати себе в чистоті й простодушності
  • Допомагати власній єдності
  • Осягати себе в тиші
  • Прослуховувати себе з глибини
  • Добровільне пірнання в глибину
  • Закохуючись у тишу
  • Бути присутнім при самій таємниці життя

 

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Жити через заборону