Отношение к происходящему. Ставлення до того, що відбувається. attitude towards what is happening

Ставлення до того, що відбувається, – це позиція, яку ми приймаємо і відстоюємо на підставі внутрішньої роботи нашого розуму. Що більше розум закритий, то сильніша його стратегія певного позиціонування.

Сутнісно розум, який боїться, уникає всього нового, того, у чому він необізнаний, щоб не бути виставленим напоказ, не опинитися в смішному, безглуздому, дурному становищі, ніколи не зізнається в цьому.

Він усією міццю інтелекту захищатиме себе і своє становище, заперечуючи і критикуючи те, що вимагає від нього вчинку, дії. Такий виверт не минає безслідно, це стане ментальною колією. Ось чому в народі кажуть: “Посієш думку – пожнеш вчинок; посієш вчинок – пожнеш звичку; посієш звичку – пожнеш характер; посієш характер – пожнеш долю”. Ніхто безкарно не може заперечувати те, що знає зі свого внутрішнього досвіду. У результаті через уникнення того, що відбувається, ми знаходимо себе безсилими, слизькими, кволими і малодушними. У житті ми прагнемо якомога менше вкласти і якомога більше отримати. Для цього потрібно буде набути неабиякої спритності в переінакшуванні того, що відбувається, таким чином, щоб інші не могли здогадатися про нашу підроблену суть.

А поки суть та діло, в нас зростає страх перед життям, перед іншими. Коли є страх, ми закриваємося, звужуючи свідомість у порядку захисту. Така закритість змушує нас здригатися від усього, що відбувається, якщо воно хоч трохи значуще. Усе вартісне, що відбувається в житті людини, є викликом. Не приймаючи те, як життя створюється на наших очах, не маючи справи з реальністю, ми журимося з кожного приводу, нарікаючи, що життя не слідує нашому уявленню, нашим бажанням і уподобанням. Звіряючи внутрішню ідею з тим, що відбувається, ми лякаємося і йдемо врознос, роздмухуючи значущість того, що відбувається, завищуючи власну самоцінність в ідеї про себе, або постійно латаємо невідоме, нове, те, що створюється або руйнується на наших очах, старими латками відомого, щоб зварити ментально те, що відбувається. Ми не зустрічаємо те, що відбувається, цілісно, тому що розум не цілісність, а наш захист від життя. Життя йде саме по собі, ми, у своїх ідеях і уявленнях про наше власне благо, самі по собі. Життя для нас не родичка, не мати, у кращому разі мачуха, ми насилу переносимо його і при цьому смертельно чіпляємося за нього.

Яким би страшненьким воно не було, ми хочемо жити. І для цього стаємо дедалі розумнішими й розумнішими, щоб ставити філософські запитання і давати на них відповіді, які нікуди не ведуть і які, своєю чергою, породжують ще більш значущі запитання і створюють видимість, що ми насправді цим цікавимося. Ми робимо все, щоб уникнути досвіду зростання, завдяки якому через вертикальний розвиток, зростання усвідомленості можемо зняти все наносне й почати осягати життя та його благословення через відкритість, залишаючись вірними тому, що відбувається, відгукуючись цілісно, не вступаючи в суперечність із тим, що відбувається, а даючи віддзеркаленню пройти через нас, у результаті чого народжується дія, яка має властивість завершуватися.

Досвід трапляється людині в присутності усвідомленості, коли вона проходить через будь-які обставини або переживання у відкритості, а не інтерпретуючи те, що відбувається, на основі минулого досвіду з метою заглушити страх перед тим, що відбувається, і звести невідоме до відомого, логічного кінця, штучно завершити те, що відбувається, придушивши страх перед ним.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлюючи те, що відбувається ззовні
 • Усвідомлюючи, яке ставлення до того, що відбувається, народжується у вас
 • Усвідомлюючи наслідки цього відображення, що ви намагаєтеся зробити з побаченим, у що хочете його упакувати
 • Ментальне пакування і лейбл зверху – це зупинка дії
 • Ви його зробили статичним і перевели з невідомого у відоме, щоб життя було стерпним
 • Неможливість перенести життя, його нестерпність такою ментальною анестезією переводиться в стерпність
 • Але наше життя в насінні своєму не виростає до своїх висот, до самореалізації
 • Живучи в дозволі
 • Бачачи все, як воно є
 • Розслабляючись у собі
 • Відпускаючи себе

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Ставлення до того, що відбувається