Трагичность. Трагічність. Tragic

Трагічність – привід до переосмислення всього нашого життя.
Трагедія – непримиренні життєві конфлікти, що закінчуються найчастіше загибеллю героя. Велике нещастя, жахлива подія.

Трагізм – безвихідне, трагічне становище.

Трагічний – приголомшливий, повний страждання.

Розігрувати життя через трагічність – це не знати, що таке життя, і відвести собі головну роль у цій драмі життя, стати її нікчемним режисером і почати зводити те, що відбувається, до солідної драми, убачаючи в усьому, що відбувається, ворожість, спрямовану на руйнацію особистості або руйнування свого життя.

Таке “задоволення” дорого обходиться: що б не відбувалося, з огляду на закритість розуму та його потужний психічний самозахист, зчитується як загострення й погіршення самого життя, його обставин, або осквернення стосунків, спрямованих на руйнування та втрату того, що ми маємо, або особисту загрозу нам, нашому здоров’ю, дружбі, коханню.

Життя для людини – це дорослішання не тільки біологічне (біологічно ми дорослішаємо і визріваємо без нашої участі, це для нас явище, що відбувається), але психологічне. І таке дорослішання залежить від нашої усвідомленості, коли ми проживаємо кожен аспект нашого життя і даємо можливість переживанню торкнутися нашого серця, нашої глибини.

Але вся наша гра з життям полягає в тому, що ми здатні накинутися на переживання і розтягнути їх на шматки, препаруючи їх через наші уявлення, зумовленість, вимагаючи в страху, опорі та захисті відповіді, за що нам таке. Плачучи, стогнучи, вбиваючись, ми уникаємо місця, що відбувається, і залишаємо страх перед невідомим і закритість на все життя.

Найчастіше немає і не було ніякої трагедії в житті людини, все було мило, просто і буденно. Але підсвідомо людина напружена, уникнення і разом із цим брак усвідомленості вона починає обігравати, драматизуючи те, що відбувається, намагаючись заповнити порожнечу і незначність власного життя чимось грандіозним за подієвістю, починаючи показ власного “я”.

Це звучання починається рано, з пори першої закоханості ми заряджаємо наше життя трагічністю. Так ми вперше відкриваємо невірність інших: замість того, щоб, зустрівши нас, інший зупинив рух, він на наших очах змінює вектор напряму і починає пошук чогось більшого, і всі наші уявлення, як усе має бути в ідеалі, летять у тартарари. Тепер наша схильність до трагізму шукає укриття в трагічності. А це вже ставлення до життя, яке забезпечить вас необхідним віддзеркаленням, щоб ви, не дай боже, не помилилися і підтвердили всім своїм життям власну правоту.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлювати збільшення власного “я” через драматизацію подій
  • Усвідомлювати сенс драматизації і яку роль у цій схемі ви відводите собі
  • Яку б роль ви собі не відводили, розгляньте, що ви збільшуєте своїм показом, а що зменшуєте
  • Як ви підносите те, що відбувається, і де у всьому цьому ваше “я”?
  • Вам не доведеться довго його шукати, якщо ви щирий дослідник: ви виявите його попереду всього, що відбувається
  • Навіть коли ми перелякані й трясемося, воно більше за нас самих, і ми спочиваємо під ним
  • Намагаючись вижити, ми створюємо видимість життя
  • Приведіть себе до тями
  • Перестаньте перебільшувати
  • Перестаньте применшувати
  • Нехай залишиться тільки те, що має місце
  • І спостерігайте на пагорбі
  • Пам’ятайте про себе
  • Відпустіть себе


САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Трагічність