Восставая из пепла. Повстаючи з попелу. Rising from the ashes

Повстаючи з попелу

Переживання (за словником Даля) – випробувати, бачити, перенести багато чого на віку своєму.

Переживання – це відображення того, що відбувається в нас самих, і наше ставлення до цього. Це ментальне й емоційно-почуттєве сприйняття, завдяки якому ми приходимо в захоплений стан перед тим, що відбувається, або відчуваємо нестерпний емоційно-почуттєвий біль або страх, уникаючи усвідомлення глибоко прихованого мотиву того, що відбувається, чинимо опір, спричиняємо зіткнення у суперечності того, що ми переживемо: як нам хотілося й уявлялося, і як це відбувається в реальності.

Посилена форма переживання існує для придушення самого переживання в спробі придушити внутрішній страх перед тим, що відбувається, залишаючи помітний психологічний слід, змушуючи нас згодом уникати цього за найменшого натяку на будь-що подібне, або прив’язатися й стати залежними від переживання, що нам імпонує, лестить, створює такий емоційно-почуттєвий простір, у якому ми хотіли б залишитися назавжди. Ми контролюємо і те й інше переживання підсвідомо. І сенс цього контролю в тому, щоб ніколи не пережити ще раз те, що для нас було важко і болісно. Що стосується цікавого й улюбленого для нас переживання – це певна вершина нашого переживання, на якій відбувається фіксація. Вона породжує надії і бажання, щоб переживання тривало і не закінчувалося або щоб у нього можна було повертатися знову і знову. Така гостра двоїстість сприйняття життя не дає змоги без усвідомленого ставлення до того, що відбувається, створити єдність сприйняття, в якій такий поділ міг би почати зливатися-штопатися, щоб можна було побачити реальність Буття.

Гидувати (за словником Даля) – нехтувати, нехтувати; бути вимогливим, вибагливим, перебірливим; химерувати, вибагливим; особливо про їжу.

Гидливість – властивість гидливого.

Гидливість – несприйняття того, що відбувається, проявляється в огиді до того, що йому бачиться, чується, відчувається.

Негідність власного існування пригнічена, захована глибоко в собі, спрацьовує як обмеження, причому найбезглуздіші, найвибагливіші. Виражається як компенсація – гидливістю. Для “его” це показник “я – вищий за те й це”. Що сильніше придушення, то химерніша гидливість, а по суті, недорозвинення цього людського прояву.

Обурюватися – бути незадоволеним, нарікати, виявляти з серцем презирство і скаргу.

Прагнення висловити обурення – перервати те, що відбувається. У обуренні заховано хронічне обурення, якому безпосередньо не давалося виражатися. І тільки з підведенням розумної бази під своє невдоволення людину прориває на повній підставі. Це накопичене обурення знайшло зрілість і своє обличчя і, підготувавшись у захисті до власної правомочності, із запізненням висловило все своє обурення в надії покласти край тому, що відбувається.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлюючи переживання, внутрішню боротьбу і в ім’я чого вона ведеться
 • Усвідомлювати відштовхування переживання і зростаючий страх, супутній уникненню
 • Усвідомлювати притягання переживання, небажання розлучатися з тим, що вже сталося
 • Спроби обігравання і відтворення переживання у своїх думках і почуттях у певній тональності, щоб зберегти його живе звучання
 • Прихильність до улюбленого переживання
 • І страх та ненависть до грізного переживання
 • Усвідомлювати справжній мотив переживання, що насправді вами рухає
 • Залишатися в будь-якому переживанні, навіть якщо воно полум’яне; не йти з нього, поки воно саме вас не звільнить
 • Не віддавати перевагу переживанню і не прив’язувати до нього
 • Відповідати на момент і завершувати кожен момент
 • Піднімати й укорінювати усвідомленість –
 • Несподівано з’явиться таке відчуття, ніби темрява зникла
 • Вам здасться, що відчинилися двері сприйняття, –
 • Входьте!САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Повстаючи з попелу