Баланс жизни. Баланс життя. Life balance

Баланс життя

Говорити про баланс життя – це говорити про усвідомленість до того, що відбувається. Балансувати – означає йти по натягнутому дроту над прірвою, ставка – життя, і тут потрібна тотальна усвідомленість до найменшого відхилення. Куди б ви не відхилилися, праворуч чи ліворуч, ви маєте негайно відхилитися до протилежного настільки, наскільки необхідно, щоб віднайти власну рівновагу – баланс.

Баланс (за словником Даля) – фрн. перевага, буття на перевазі, у рівновазі, у висячому положенні.

Балансувати – тримати що, або самому триматися в рівновазі.

Якщо ваше життя стає розширенням логіки, витканої вами, то це поверхневий світ, його не слід співвідносити з глибинами життя. Розпочавши вертикальний розвиток, людина залишає старий порядок; у зростанні вона починає розуміти: який би порядок вона не створювала, вона муситиме зберегти місце для протилежного, бо протилежне також присутнє. Зростання усвідомленості показує, що вона зіткнеться з неприємностями, якщо ігноруватиме їх. Завжди відбувається так, що розум упускає протилежне. У нас увесь час існує тенденція дотримуватися тільки одного боку. Розум любить порядок, тому ми просто ігноруємо все протилежне порядку. Ми створюємо впорядкованість.

Якщо ви будете відкидати протилежності, у вас виникнуть труднощі. Тому що життя не звертає жодної уваги на вашу логіку. Якщо ви можете визнати вашу ненависть до людини, яку кохаєте, ваша любов може тривати довше. Наш розум каже нам, що немає нічого, крім любові. Розум усвідомлює порядок, який хибний, тому що в любові присутня також ненависть. Але розум вірить у математику, він каже: “Якщо є любов, звідки взятися ненависті? Якщо є довіра, звідки взятися недовірі? Якщо є день, звідки взятися ночі? Якщо є життя, звідки взятися смерті?” Розум керується математикою і відкидає протилежне. Але протилежне не можна не враховувати просто тому, що його не враховуєте ви. Там, де є народження, є також і смерть, і неважливо, які хитрощі ви проробляєте.

Якщо ви можете визнати вашу ненависть до людини, яку кохаєте, тоді не буде небезпеки, тому що ви визнаватимете життя. І тоді ваш коханий також знатиме, що разом із коханням є і ненависть. І ви не отримуватимете самі поцілунки та обійми від людини, яка вас кохає. Але будете також отримувати нещастя, занепокоєння, насильство, все це буде. Вони існують разом. Якщо закохані прийматимуть це співіснування, вони прийматимуть життя. Така любов може тривати вічно.

У всьому заховано протилежне. Що б ви не бачили, протилежне також присутнє. Того дня, коли ви зможете бачити обидві протилежності разом, ви зможете перевершити їх. Якщо ви залишитеся сліпими до іншого, це інше знайде шлях і виразить себе, якщо не сьогодні, то завтра. Але навіть тоді ви бачитимете тільки одне і забудете про те, що бачили раніше: сьогодні ви бачите любов, а завтра бачитимете ненависть; сьогодні ви не бачитимете ненависть, а завтра не бачитимете любові – ви перейшли від однієї протилежності до іншої. Той, хто бачить обидві протилежності, перевершує і ту й іншу.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлювати конфлікт у неприйнятті того чи іншого
 • Бачити уникнення того чи іншого
 • Бачити чіпляння за те чи інше
 • Бачити, як чіпляння за що-небудь закриває “вхідні двері”
 • Бачити, як закриваємо “вхідні двері”, щоб вони не стали для нас виходом
 • Бачити, як, обдуривши себе чіплянням і закривши для себе вихід, ми закриваємо очі
 • Заплющуючи очі, ми відмовляємося бачити протилежне – його для нас немає.
 • Коли протилежне стає проявленим, ми приходимо у відчай і не знаємо, що з цим робити
 • А не знаємо, що з цим робити, тому, що для нас цього немає і не повинно бути – ми цього не враховували
 • Раз ми цього не враховували, ми не можемо побачити всю цілісність того, що відбувається
 • Не побачивши всієї цілісності того, що відбувається, ми не можемо ні зрозуміти, ні вирішити обставини, що виникли, адекватно
 • Усвідомлювати те, що відбувається
 • Не обмежувати рух
 • Залишатися відкритим
 • Балансувати
 • Вмирати для минулого
 • Відпускати себе

САМОПОЗНАНИЕ

Обучение «Методу БОН»

Самопознание предполагает знакомство с собой, осознание собственного потенциала, подсознательных стремлений, принятие сильных и слабых сторон, исследование и изменение собственных привычек, которые влияют на качество жизни.

В процессе обучения используются различные методы, такие как психотерапия, обучение методу БОН, психологическое консультирование, наставничество, менторство, медитация, наблюдение за механизмами работы ума, рефлексия, осознание своих действий и мыслей, чтение книг по саморазвитию, самостоятельная практика, выполнение домашних заданий.

Баланс жизни