Катарсис освобождения. Катарсис визволення. catharsis of liberation

Катарсис звільнення

Наші уявлення про власне благополуччя – збірний образ бажаного. Це спосіб нескінченно тікати з того моменту, де ми перебуваємо. Отримавши зрілу зумовленість розуму, ми вирушаємо в ментальну подорож, як Синдбад-мореплавець, тільки без повернення, якщо не почнемо повертатися до себе через вертикальний розвиток. Залишивши свій дім безхазяйним, не привертаючи уваги до себе, оточення, рідних і близьких, до того, як і чим вони живуть, ми засвоюємо соціальний принцип існування і трудимося над ним, наслідуючи, культивуючи особистість, змагаючись, ототожнюючись із перемогами й поразками, то злітаючи до небес, то розбиваючись об землю.

Причому що більше ми працюємо над власним конформізмом – як упакувати себе, щоб пролізти в будь-яку шпарину, – то менше ми пролазимо і більше застрягаємо. Звучання життя незатишне, негарне, недоречне, якщо воно не освітлене вашим розумом. Ви стаєте безбарвними і перестаєте помічати себе, але на ваших очах усіма барвами починають розквітати інші, їхній успіх, досягнення, благополуччя, щастя. Уся соковитість барв психологічної, соціальної, етичної, політичної успішності в нашому збоченому заломленні бумерангом повертається до нас, щоб уламково-множинно, болісно колоти й відбивати нашу нікчемність, неспроможність, малодушність у нескінченному страху за себе. Почавши уникати себе і бігати за відображенням інших у пошуках свого власного обличчя, у своїй несвідомості ми втрачаємо себе і забуваємо про двері, з яких ми вибігли, при цьому зачинивши їх ногою. Ми не маємо поняття про те, що єдине, про що в житті варто було б пам’ятати, – як ми через ці двері покинули себе, вибігши назовні, щоб познайомитися з цим неймовірно барвистим світом, з його чудовими мешканцями, відпочити від себе, з цікавістю провести час.

Але що б ми не робили, яким би солодким до самозакоханості задоволенням не займалися, настане момент, що пролунає в нас, і, якщо ми не втратили сприйнятливість, ми почуємо: задоволення, радість, миловидність, чуттєвість закінчені. Ви були на сонці – вам напекло голову. Якщо ви пробудете довше, ви отримаєте сонячний удар. Тому буде розумніше повернутися в тінь, у самого себе, через ці двері усвідомленості, не закриваючи їх, а постійно тримаючи відчиненими. Тому що в цій обителі самого себе, отримавши безліч вражень, у цій прохолоді й тиші спокою ви відтворите заново своє життя з урахуванням побаченого, почутого, відчутого. І ваша творча пишність ніколи не дозволить вам нишпорити в темряві власного невігластва, питаючи іншого про те, як і з ким вам жити, щоб отримати благо.

Емоції розвитку:

  • Живучи в дозволі
  • Розглядаючи невимушено
  • Не обмежуючи увагу оцінкою
  • Залишаючись тим, хто ви є на даний момент
  • Спрямовуючи сприйнятливість на протиріччя
  • Залишаючись без дозвільних домислів
  • Прохолодно спостерігаючи враження
  • Не підтримуючи ментальну метушню
  • Цікавлячись собою повсякденно
  • Відпускаючи себе вчасно 

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Катарсис звільнення