Навстречу неизвестному. Назустріч невідомому. Towards the unknown

Назустріч невідомому

Ідеться про перший крок як відгук, чистоту дії. Негайний, спонтанний відгук – це тотальний прояв нашої цілісності, де не лишається місця поліпсихічності, фрагментованості бачення, де не доводиться проводити нараду через роздуми та вигадки, щоб домовитися з усіма своїми частинами. Та ми й не в змозі це зробити, тому що кожна ця частина зумовлена й обмежена у свій власний спосіб і обов’язково вступає в протиріччя не тільки з тим, що відбувається, а й із тим, що ми вважаємо правильним.

Домовлятися нам не доведеться, ми маємо вправність у придушенні непотрібного, того, що стопорить нас, заважає нам. Вибравши з цієї купи-мала потрібне і прийнятне, решту, непотрібне і неприйнятне за нашими поняттями, ми відправляємо в утиль – у підсвідомість. Це звідти воно нас потім дістає. У найбільш невідповідний момент ми чуємо в собі рух думки і почуттів – несвоєчасний, жахливий, що отруює не тільки цей момент, а й наше існування. Ці думки і бажання, що стихійно звільнилися, знову і знову здійснюють втечу з в’язниці нашого несвідомого, куди ми в цілях психічного самозахисту скидаємо все непридатне, залишаючи у свідомості тільки раціональне, корисне за нашими поняттями, завдяки чому в нашій свідомій частині панує порядок відомого.

На Сході говорили: “Перший крок – останній крок”, маючи на увазі те, наскільки чистий був ваш жест, ваша дія. Чистота жесту і дії не може вийти з надуманості, вона народжена в чистоті й іде в чистоту вашої усвідомленості, у такий спосіб завершуючи коло-дію, не народжуючи кармічних наслідків. Коли від нас вимагається дія, ми частіше говоримо “ні”, сподіваючись уникнути першого кроку і пов’язаних із ним наслідків. Ми боїмося ризикувати, відповідати негайно на виклики життя. Та для нас це й неможливо: блискавична відповідь дається нашою усвідомленістю, тим, як ситуація та її виклик відбилися в дзеркалі розуму.

Але ми маємо зрозуміти ще одне: будь-які наші “так” і “ні” змінюють нас через наше ставлення до того, що відбувається, поглиблюючи нашу життєвість і талант до життя, або відповідно виробляючи гасіння, завдяки якому ми раді були б не ухвалювати жодного рішення і залишатися безвідповідальними.

Емоції розвитку:

 • Усвідомити себе та свою здатність ухвалювати рішення
 • Усвідомити, що з вами відбувається перед прийняттям рішення
 • Усвідомити всю роботу розуму цілком перед прийняттям рішень
 • Побачити, чого там більше: вашого уникнення самої проблеми чи істинного бажання осягнути, у чому суть цього моменту
 • Зверніть увагу на те, як внутрішня робота нашого розуму впливає на наш психофізичний стан
 • Усвідомте свою здатність діяти або недіяти у світі, вдома, в сім’ї з дітьми
 • Скільки в нас розуміння того, що відбувається
 • Наскільки ми собі дозволяємо жити
 • Дозвольте собі жити
 • Розслабтеся
 • Відпустіть себеСАМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Назустріч невідомому