Сліпий веде сліпих
Заклопотаність самим собою та іншими породжує занепокоєння розуму з приводу і без. З нею нам доводиться справлятися придушенням і посиленням контролю за собою та іншими, при цьому звужуючи свідомість, роблячи все, що відбувається, обмеженим нашим знанням із минулого. І тоді все невідоме і непережите ми здатні робити визначеним, даючи йому оцінки з відомого нам і створюючи оцінкою сприятливе або несприятливе ставлення, що дає нам змогу піти від істинності переживання і щосили захопитися власним ставленням.
Така винахідливість дає нам змогу знайти укриття від факту і розфарбувати те, що відбувається, так, як нам заманеться. Причому якщо ми досить урівноважені, оптимістичні, то ми не лякаємо себе, і це переживання не викличе стрес. І ми гідно зустрічаємо виклики життя, переживаючи, коли це має місце. Але не тримаємося за це переживання і не посилюємо його ефект, щоб страшніше було і ми могли милуватися власним нещастям, занурюючись у самозабуття.
Якщо ми маємо таку деструктивну схильність і таку форму потурання, то хоч би що з нами трапилося, добре чи погане, ми напружуємося на повну, готові протистояти тому, що відбувається. Така нетерпимість до будь-якої зміни, притому що життя – це безперервний рух, призводить самого атлета протистояння до безперервного занепокоєння. Він завжди має при собі запаси аргументів, за що і проти чого він виступає. Затято не бажаючи бачити, чути, відчувати, вживатися в те, що має місце і відбувається на його очах; він має власну модель і власну концепцію уявлень про життя. Причому за її розміром, таку, яку вона може мати й обслуговувати механічно, із заплющеними очима. Але щойно починається рух, вона приходить у тонус, виходячи з сяючого стану, починаючи протистояння запереченням того, що відбувається, що посилює занепокоєння її самої і виводить із себе інших, баламутячи їх і не даючи їм спокою. Така старанність з відновлення в неспокої заперечує всякий спокій. Таке занепокоєння слугує приховуванням від реальної і конкретної відповідальної дії.
Бравіруючи від страху й охопленого занепокоєння, маючи слабовільність, вона всі невдачі звалює на іншого або на несприятливі обставини. Щоб відвести очі від своєї неспроможності, барвисто розписує, як усе складається проти його грандіозних задумів, що могли підвести його та всіх разом узятих до не менш масштабного успіху. Роздратування, занепокоєння і внутрішню насильницькість він маскує під увагу і турботу про інших, роблячи їх зобов’язаними щодо нього і вірними, відданими до труни – менше не минає.
Такий егоцентризм необхідно підгодовувати з ранку до ночі – завдяки тому, що він тримає себе в хмаринках заклопотаності й занепокоєння, він із цим успішно справляється.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати свою заклопотаність і занепокоєння
- Спостерігати заклопотаність і занепокоєння безоціночно, безвідносно
- Побачити, що заклопотаність і занепокоєння проявляють себе особливо активно, коли треба діяти
- Опір і уникнення, небажання діяти посилюють хвилі занепокоєння, і доводиться народжувати неабияку винахідливість, щоб підстрахуватися від дії
- Вичистіть язик усвідомленістю, говоріть по суті
- Усвідомте нав’язаність у мові, як ви схиляєте іншого взяти участь у шабаші вашого занепокоєння
- Досліджуйте, як ви домагаєтеся іншого, щоб включити тему, що набила оскому, про те, як усе недобре
- А ви можете жити в “добре”?
- Навчившись жити в “погано”, залишаючись неосвіченим щодо того, як ми туди потрапили, ми боїмося “добре, легко, радісно”
- Такого его не виносить на дух
- Почніть перенавчатися
- Подивіться, яку гру ви затіяли із самим собою та іншими
- Розслабтеся
- Живіть у дозволі
- Відпустіть себе
Ставлення до життя
- Думати про життя
- Жити через заборону
- Жвава торгівля із самим собою
- Малювати власне життя в деталях
- Жити, знаходячи цінність тільки в тому, що минає
- Бути інтуїтивним
- Відрив від реалій життя
- Життя маленької людини
- Необлаштованість
- Мапа власних уявлень
- Жити озираючись назад
- Взаємовідносини із собою
- Катарсис звільнення
- Трагічність
- Вівтар респектабельності
- Непрожите життя
- Повстаючи з попелу
- Назустріч незвіданому
- Карусель зміни років
- Баланс життя
- Ставлення до того, що відбувається
- Сліпий веде сліпих
- Доступний спосіб вирішувати проблему
- Уникнення проблем
- Бзік ототожнення
- Зачароване коло помилок
- Вкладати сенс
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.
Сліпий веде сліпих