Назустріч невідомому
Ідеться про перший крок як відгук, чистоту дії. Негайний, спонтанний відгук – це тотальний прояв нашої цілісності, де не лишається місця поліпсихічності, фрагментованості бачення, де не доводиться проводити нараду через роздуми та вигадки, щоб домовитися з усіма своїми частинами. Та ми й не в змозі це зробити, тому що кожна ця частина зумовлена й обмежена у свій власний спосіб і обов’язково вступає в протиріччя не тільки з тим, що відбувається, а й із тим, що ми вважаємо правильним.
Домовлятися нам не доведеться, ми маємо вправність у придушенні непотрібного, того, що стопорить нас, заважає нам. Вибравши з цієї купи-мала потрібне і прийнятне, решту, непотрібне і неприйнятне за нашими поняттями, ми відправляємо в утиль – у підсвідомість. Це звідти воно нас потім дістає. У найбільш невідповідний момент ми чуємо в собі рух думки і почуттів – несвоєчасний, жахливий, що отруює не тільки цей момент, а й наше існування. Ці думки і бажання, що стихійно звільнилися, знову і знову здійснюють втечу з в’язниці нашого несвідомого, куди ми в цілях психічного самозахисту скидаємо все непридатне, залишаючи у свідомості тільки раціональне, корисне за нашими поняттями, завдяки чому в нашій свідомій частині панує порядок відомого.
На Сході говорили: “Перший крок – останній крок”, маючи на увазі те, наскільки чистий був ваш жест, ваша дія. Чистота жесту і дії не може вийти з надуманості, вона народжена в чистоті й іде в чистоту вашої усвідомленості, у такий спосіб завершуючи коло-дію, не народжуючи кармічних наслідків. Коли від нас вимагається дія, ми частіше говоримо “ні”, сподіваючись уникнути першого кроку і пов’язаних із ним наслідків. Ми боїмося ризикувати, відповідати негайно на виклики життя. Та для нас це й неможливо: блискавична відповідь дається нашою усвідомленістю, тим, як ситуація та її виклик відбилися в дзеркалі розуму.
Але ми маємо зрозуміти ще одне: будь-які наші “так” і “ні” змінюють нас через наше ставлення до того, що відбувається, поглиблюючи нашу життєвість і талант до життя, або відповідно виробляючи гасіння, завдяки якому ми раді були б не ухвалювати жодного рішення і залишатися безвідповідальними.
Емоції розвитку:
- Усвідомити себе та свою здатність ухвалювати рішення
- Усвідомити, що з вами відбувається перед прийняттям рішення
- Усвідомити всю роботу розуму цілком перед прийняттям рішень
- Побачити, чого там більше: вашого уникнення самої проблеми чи істинного бажання осягнути, у чому суть цього моменту
- Зверніть увагу на те, як внутрішня робота нашого розуму впливає на наш психофізичний стан
- Усвідомте свою здатність діяти або недіяти у світі, вдома, в сім’ї з дітьми
- Скільки в нас розуміння того, що відбувається
- Наскільки ми собі дозволяємо жити
- Дозвольте собі жити
- Розслабтеся
- Відпустіть себе
Ставлення до життя
- Думати про життя
- Жити через заборону
- Жвава торгівля із самим собою
- Малювати власне життя в деталях
- Жити, знаходячи цінність тільки в тому, що минає
- Бути інтуїтивним
- Відрив від реалій життя
- Життя маленької людини
- Необлаштованість
- Мапа власних уявлень
- Жити озираючись назад
- Взаємовідносини із собою
- Катарсис звільнення
- Трагічність
- Вівтар респектабельності
- Непрожите життя
- Повстаючи з попелу
- Назустріч незвіданому
- Карусель зміни років
- Баланс життя
- Ставлення до того, що відбувається
- Сліпий веде сліпих
- Доступний спосіб вирішувати проблему
- Уникнення проблем
- Бзік ототожнення
- Зачароване коло помилок
- Вкладати сенс
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.
Назустріч невідомому