Потреба кохати і бути коханим
Потреба в людині кохати і бути коханим вимагає від неї самої та іншого, щоб кохання було зафіксоване не тільки в загсі, церкві, в очах соціуму, а й у наших серцях. Тоді б ми перейнялися і дізналися, що це насправді було кохання, а не якась мішура-підробка.
Як ми дізнаємося, що це справжнє кохання, а не його фантом, який розтане наступної миті? Для всіх людей на землі пробним каменем їхнього кохання стає вірність і відданість своєму обранцеві. З критерієм ми визначилися, вершина є.
Але ми знаємо, що тільки одиниці досягають вершин гір, а решта ними милуються. Так і з вершиною-критерієм любові – вірністю: більшість, а по суті, всі й кожен знають, що людині важко, практично неможливо зберігати вірність, якщо вона при цьому ще й має успіх у протилежної статі. Виявляється, будучи в шлюбі, любити і займатися сексом на стороні у багато разів солодше, ніж якби ми були поза узами. У XXI столітті людина починає відкрито відходити від усталеного інституту шлюбу, розширюючи його вільними і своєрідними комбінаціями, вирішуючи особисто, якими будуть їхні стосунки, водночас і не маючи наміру зазирати в загс.
Цивільний шлюб, який не є гарантією ані вічного кохання, ані соціальної захищеності, ані обопільної вірності, приходить на зміну усталеним сімейним цінностям. І це за умови, що чоловік і жінка зможуть знайти парний варіант проживання. На Заході вже щосили йде синглізація суспільства: високий рівень розлучень, тиск великих міст, зміцнення індивідуалізації. Новий феномен: люди, які не відчувають потреби в сімейних зв’язках, від цього абсолютно не страждають – вони добре заробляють, люблять комфорт, підтримують теплі стосунки з друзями і колегами. Спілкування їм вистачає, вони ведуть активний спосіб життя, на розваги витрачають більше, ніж їхні ровесники, які живуть із партнером.
В Англії було проведено дослідження серед тисячі жінок у віковій групі від 25 до 35 років, яке виявило, що жінки вже не вважають сім’ю головною людською цінністю, дві третини жінок 20-30 років заявили, що не потребують постійного супутника. В Америці 42% населення, яке працює, не перебуває у шлюбі; традиційні сім’ї, що складаються з тата-годувальника і мами-домогосподарки, становлять лише десяту частину всіх осередків суспільства.
За такої швидко мінливої реальності питання про вірність, яка становить в особистих стосунках чи не основний компонент психологічної безпеки, також починає відходити на другий план. Тепер, коли усвідомлено обрана самотність стає долею більшості людей у розвинених країнах, радість і задоволення від близькості з іншими людьми в контексті самотності буде набагато більшою, психологічні умови для спільного проживання м’якшими, і навряд чи питання чи вимога щодо вірності підніматимуться на повному серйозі.
Може, настав час для чоловіка і жінки кохати і насолоджуватися одне одним безумовно, при цьому в силу зрілості вирішуючи невимушено ті проблеми, які виникають, жити і при цьому не використовувати іншого, а ділитися з ним, не зачиняючи двері, щоб інший не вирвався з обіймів. І тоді, якщо хтось залишиться вірним, він буде вірним не з примусу, не через зумовленість, а тому що любить і коханий.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати свою вірність і бачити все, що з цим пов’язано
- Усвідомлювати свою невірність і бачити все, що з цим пов’язано
- Усвідомлювати всі свої найгостріші спогади, пов’язані з чужою невірністю
- Усвідомлювати всі свої спогади, пов’язані зі своєю власною невірністю
- Усвідомлювати себе в момент зв’язку з іншою людиною, якій за сценарієм ви мали бути вірними, але вас спокушав і спокусив хтось інший, покликавши у свої обійми…
- Згадайте, як ви вирішували цю морально-етичну проблему для себе і для іншого?
- Чим для вас зазвичай закінчувався роман на трьох?
- Роман із вашого життя, який найбільше запам’ятався
- Що в ньому було дорого і мило для вашого серця?
- Кохайте і будьте кохані
Потреба кохати і бути коханим
САМОПІЗНАННЯ
Про кохання
- Відносини
- Набуття очей
- Чоловік та жінка
- Відносини 2
- Наше прагнення подобатися
- Життя поза себе
- Безглуздість
- Збірний образ чоловіка чи жінки
- Стратегія з розробки стосунків
- Не пережиті стосунки
- Пошук близькості з іншим
- Пошук кохання на своїх умовах
- Спроба закохатися головою
- Томлення за коханням
- Уявне кохання
- Закоханість
- Страх бути покинутим
- Прагнення чоловіка
- Не вибачати чоловічої хтивості
- Закохатися і закохати в себе
- Сліпа любовна мрія
- Самокатування в коханні
- Жіноча пристрасть до чоловіка
- Болісність існування без іншого
- Погоня від себе за іншими
- Почуття, емоції
- Стихія почуттів
- Пристрасть
- Пригнічувати свої почуття
- Несамовитість – істерія, що подорослішала
- Новий інтерес у стосунках
- Спроба закріпити свій статус
- Холод у стосунках
- Бажання бути єдиним
- Починаючи з закоханості
- Розшукувати у сексі
- Боротьба чоловіка та жінки
- Заволодіти чоловіком за будь-яку ціну
- Створювати прихильність до неіснуючого
- Уникнення конфлікту
- Неохайність у взаєминах
- Нездатність бути з чоловіком
- Чоловік поруч із жінкою
- Увага для жінки
- Запеклий мисливець на жінок
- Ненависть
- Внутрішнє рабство
- Прагнення бути вільним за рахунок іншого
- Любовна мара
- Зберігати надію на велике кохання
- Любовне виживання
- Перебуваючи з жінкою в ладу
- Виносячи чоловікові вирок
- Шлюбні стосунки
- Розбиратися з іншим фінансово
- Потреба кохати і бути коханим
- Ревнощі (A)
- Ревнощі (Б)
- Сліпа і пристрасна недовірливість
- Оглядини
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.