Виверт заперечення.
Отрицание у нас возникает в силу эгоцентрического ожидания того, как должно быть. То, что мы видим, чувствуем, слышим по причине обусловленного воспитания и нашего подсознательного представления, и то, что происходит в реальности в наших глазах, вызывает у нас диссонирующее с происходящим противоречие, заставляя вступать в конфликт противостояния, отстаивая самого себя в требовании, чтобы было не так, как оно есть, но так, как мы хотели бы, чтобы оно было. Или смотрим друг на друга в отрицании как критик, отражая недостатки второго, доказывая его несостоятельность: личную, профессиональную, социальную, надеясь, что благодаря такому отрицанию он услышит глубоко, сущностно то, что мы ему показываем, и это исправит его.
Але саме заперечення нікого виправити не може, воно є проявом нашої самості, нашого его, і саме це змушує боротися з нами.
У запереченні другого завжди є перевага у нападника, тому що у нього, перш ніж він почне таку боротьбу з другим – моральну, фізичну, моральну чи етичну, – є час на підготовку, він підтриманий виробленням внутрішньої стратегії зненацька, і його ментальний захист залишається поверховим. і виглядає зовсім непереконливо як для себе самого, так і для того, хто заперечує, отримує задоволення від своєї переваги.
А для того, кому довелося виправдовуватися і невміло захищатися, намагаючись зберегти власну особу, продовження слідує у вигляді самодиверсії, невдоволення собою, роздратування, злості на самого себе, опущеності та приниженості. Це не проходить для нього безвісти, і він ще довгий час відчував себе пригніченим, неправомочним, прийняв заперечення глибоко в себе і відчуваючи внутрішній крах, тому що удар пройшов по ідеї про себе і він увірував у сказане. Так людину доброму не навчиш, тепер вона стане хитрішою і завбачливішою, і її зовнішні прояви стануть правильними і більш відточеними, такими, яких від неї очікують. Але те, ким він є насправді, він сховає і придушить глибоко в підсвідомість, так що сам не знайде кінців.
Інший на запереченні через уразливість его сам перейде до нападок, не слухаючи і не вникаючи в те, що ви йому кажете. Він переплюне вас просто запереченням вашого існування, люто та страху гіперболізуючи все, що ви колись говорили, робили, навіть те, як дихали. Йому абсолютно байдуже, що ви маєте на увазі, він відбиватиме ваші нападки як криве дзеркало, витлумачивши ваше будь-яке намір у злобному ключі. Для нього головне – не дати вам укласти його запереченням на обидві лопатки. Він абсолютно нетерпимий до негативних висловлювань щодо себе, він розуміє їх буквально, абсолютно серйозно і не дозволяє через психологічне розвантаження, щоб ви застосовували до нього такий прийом.
Побачивши таку неадекватну реакцію, коли з розряду коханої, друга, близької людини або просто далекої вона чи вона на ваших очах може перейти в ранг вашого заклятого ворога, ви злякаєтеся, зарікаючись зв’язуватися з цією людиною, а тим більше заводитися з нею на ґрунті заперечення. І тільки справжні і справжні стосунки, де немає місця формальному, періодично через необхідність будуть розчищати дорогу до серця один одного, але не через його та його боротьбу з другим запереченням, а близькістю і через цю близькість наболілим, показуючи одне одному все те, що не дозволяє їм у відносинах пройти глибше і зрозуміти деякі аспекти того, що відбувається. Такі відносини залишаються живими і дозволяють людям зростати у відносинах, а не бомбардувати їх, намагаючись витрусити з них те, що бракує, що, за їхніми поняттями на підтримку самообману, у них має бути.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати себе в момент власного заперечення
Усвідомлювати себе у момент заперечення другого (бачити мотив, який вами рухає) - Усвідомлювати себе в момент заперечення іншими, бачити всі внутрішні шарахання, куди і в яке місце потрапляє та який захист народжує
- Усвідомлювати: у момент захисту чи нападу, що криється за запереченням
- Усвідомлювати страх громадського, соціального заперечення
- Відомо, у що він виряджається.
- Яким екзотичним способом проявляється у характері та показі самого себе у суспільстві та соціумі.
- Які вимоги породжує до самого себе та до інших
- Усвідомлювати, як інші відбивають вас і внести у цю увагу
- Набути справжність свого власного життя
- Знайти відмінність – відрізняти один від одного
- Не обмежувати своє бачення
- Довірять самому собі
- Відпустити себе
Виверт заперечення.
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.