Лицемерие – жизнь вне себя. Лицемірство – життя поза себе. Hypocrisy - life outside of yourself

Лицемірство – життя поза себе

Сфабрикованість власної особистості змушує людину трястись і посилено контролювати те, що відбувається, особливо думка інших про себе. Така тривожна недовірливість змушує його надмірно дбати про своє власне відображення в очах іншого. І така надмірність у свою чергу змушує лицемірити у формі угоди. Лицемірити – значить ставати соціальним конформістом, психологічно підлаштовуватися або перебудовуватися по ходу п’єси, наосліп вловлювати чужий настрій, чужу думку і негайно вплітати свою угоду в вже виражену і сказану іншим. Або вгадувати, що від вас потрібно іншому, і відразу надавати своєму обличчю очікуваний вираз, щоб згоду з ним він міг прочитати на вашому обличчі.

Лицемірний нонконформізм, навпаки, бореться і протиставляє себе іншому. Його завдання в ідеї про себе – що б інший не сказав, яку б думку не мав і що б не хотів від вас почути або побачити, не тільки не дати цього, але навпаки протиставити свою думку, яка обов’язково буде йти врозріз з вашою .

І в тому, і в іншому випадку лицемірство не має своєї думки, його в нього немає. Він ще не вирощував себе окремо від іншого, він і в тому, і в іншому випадку надмірно соціальний. Тому що його особистісна психологія завжди можна порівняти з психологією іншого: і тоді, коли він намагається заспівати в унісон з іншим, і тоді, коли впирається рогом, щоб іншому не дісталися лаври першості в обміні думками.

Лицемірством рухає страх особистої неспроможності в очах інших. Саме його особистісний розвиток незріло, він знає себе лише через відображення і мало розуміє, що ним керує. Власна суб’єктивність – це останнє, куди він може зазирнути. Лицемірство – це його спосіб виживання і можливість пристосуватися або, навпаки, опір до пристосування, але все його життя обов’язково крутиться у співвідношенні себе з іншими та у зв’язку з іншими.

Така залученість до інших приносить свої плоди. По суті, він намагається знайти укриття від розпізнавання себе іншим і компенсаційно заволодіти його увагою до себе як до найкращої і гідної людини, напрацьовуючи безліч зовсім непомітних і для себе, і для іншого хитрощів, які дозволяють йому маніпулювати як власною свідомістю, так і свідомістю іншого, домагаючись іншого і підводячи його до потрібного собі ефекту.

Вся гра лицеміра ведеться навколо його іншого. Такою грою він намагається охопити його; він починає відгукуватися і відбивати самість іншого дуже високо, не шкодуючи епітетів у чудових ступенях, загодовуючи його віддзеркаленням у надії, що щось із цього його пройме і породить у ньому прихильність до того, хто його безсоромно прославляє. А нонконформне лицемірство намагається, навпаки, піднестися у своєму его, нещадно розвінчуючи його іншого, роблячи його его сухотним, позбавляючи чуже «я» життєвості, завдаючи ударів по чужій ідеї про себе доти, доки його его не зламається і не впаде до нього в руки. Він зможе не боятися іншого, тільки коли поневолить його.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлювати лицемірну форму спілкування з іншими
 • Усвідомлювати мотив лицемірства, що хочемо отримати з такого спілкування
 • Бачити, як лицемірством – формою соціального мастила – ми намагаємось прибрати штучність у спілкуванні
 • Усвідомити свою поліпсихічність у спілкуванні, як ми намагаємось пристосуватися до діалогу з іншим
 • У нонконформному лицемірстві ми, навпаки, показуємо характер, постійно осаджуючи іншого і показуючи йому відведене місце для нашого спілкування з ним.
 • Усвідомлювати свою гру з іншими за місце під сонцем
 • Усвідомлювати свій страх викриття
 • Усвідомлювати своє напружене мислення щодо інших і ту оціночність, яка є машинальною
 • Розслабитися щодо себе та інших
 • Залишити себе у спокої
 • Відновити чутливість до себе
 • Почати усвідомлювати себе в тому, що відбувається
 • Відпустити себе

Лицемірство – життя поза себе

Інтерес до інших

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.