Несносность – послеродовая травма. Нестерпність – післяпологова травма

Нестерпність – післяпологова травма

“Ставати нестерпним, втрачаючи небагатьох друзів” – така психологічна проблема має коріння в нещадності. Сама нещадність починається з вимогливості, яка як не усвідомлювалася самою дитиною, так і не усвідомлюється нею ж, але вже в дорослому біологічному віці. Але та сама, невгамовна дитина, яка вимагає в дитинстві від інших певного ставлення до себе, що поглибила ці вимоги через витонченість розуму, тепер продовжує вимагати від інших мовчки або голосно тієї визначеності, яку вона приймає.

А приймає він тільки те, що знає в собі буквально до найдрібніших подробиць: як інші з ним повинні бути, говорити, працювати, любити, чинити. І поки картина відносин укладається у рамки його обмежених уявлень, його контролю над іншими, може бути до певного часу прекрасною людиною і чудовим другом. І хоча на вигляд все абсолютно так, але це – рекламна акція. Щоб так контролювати інших, потрібно спочатку розташувати їх до себе настільки, щоб вони могли довіритися, щоб вони відчули, наскільки ви справжній друг, чоловік, дружина, коханець. Це вже потім, коли PR-акція закінчиться, показавши себе з найкращого боку, ми почнемо тупотіти, кричати, вбивати іншого їдкими епітетами, розповідаючи йому, як і що він зробив, через що нам нічого не залишається, як зігнати його з п’єдесталу нашої дружби, кохання, професійних відносин поганою мітлою. Тому що більшого він не заслуговує.

Варто подумати, що слово «відносини» є процесом, а не статикою. Ми прагнемо зафіксувати їх, надавши певного огранювання, і віднести до розряду близьких, дорогих, хороших чи поганих і тим самим створюємо навмисність наших відносин, перестаємо їх усвідомлювати від моменту до моменту, коли вони мають місце. За це в результаті ототожнення ми отримуємо психологічну безпеку, і тепер нам в ідеї про себе, про інше та про наші стосунки відомо все на 100 років наперед. Ми абсолютно знаємо, що ми можемо отримати від іншого, але нам невідома інша частина: а чи може він нам це дати? Але нас уже це найменше хвилює: із стосунками ми вже визначились – і це головне. І спочатку все тече так гладко, що ми ще раз переконуємося, наскільки ми правильно мислимо. До певного моменту.

Чи може цей момент не наступити? Ні, для людини нестерпної така ідилія швидко закінчується. Навіть якби партнер чи партнерка цілком і повністю танцювали під його дудку, обійшлося б? Ні. Нестерпність – це нетерпимість у собі. Це форма запеклості через бездушність, пов’язана із закритістю розуму, який породжує напругу, страх, підозрілість, ревнощі, роблячи господаря такого розуму істериком. Така форма провокаційна, і, якщо інший стосовно цієї внутрішньої розбещеності залишається насправді порядною людиною, вона цього не зазнає, він створить такі умови і обов’язково спровокує, щоб вимазати іншого в бруді. А потім почне його ганяти в хвіст і гриву, але саме так, як йому вже це подобається, вибиваючи з нього дух, який тримає його на ногах.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлювати та розрізняти закритість від відкритості розуму 
 • Усвідомлювати свої зіткнення на ґрунті страху
 • Відзначати усвідомленістю повторюваність ситуації
 • Бачити: внутрішні крайності нашого мислення, вчинків
 • Неугодність у взаєминах із собою та іншими
 • Наші чіпляння за щось або будь-кого
 • Дивимося, як це продовжиться у взаєминах
 • Бачимо, що ми вибираємо і як воліємо
 • І як наші уподобання роблять нас залежними
 • А вже залежність несе у собі насіння конфлікту
 • Нашу творчість та руйнівність – усвідомлюємо
 • Живемо у дозволі
 • Відпускаємо себе

Нестерпність – післяпологова травма

САМОПОЗНАНИЕ

Обучение «Методу БОН»

Самопознание предполагает знакомство с собой, осознание собственного потенциала, подсознательных стремлений, принятие сильных и слабых сторон, исследование и изменение собственных привычек, которые влияют на качество жизни.

В процессе обучения используются различные методы, такие как психотерапия, обучение методу БОН, психологическое консультирование, наставничество, менторство, медитация, наблюдение за механизмами работы ума, рефлексия, осознание своих действий и мыслей, чтение книг по саморазвитию, самостоятельная практика, выполнение домашних заданий.

Нестерпність – післяпологова травма