Манипулятивность заискивания и лести. Маніпулятивність запобігання та лестощів. Manipulative fawning and flattery

Маніпулятивність підлещування і лестощів

Все життя ми проходимо становлення у самості. І коли ми виходимо з маленьких, зручних і відомих до дрібниць сімейних відносин у соціум, то отримуємо потрясіння від того, що з нами ніхто не має наміру зважати. Дорослі – це зрозуміло, закусивши губу, ми готові це терпіти, але такі ж діти, як ми, виявляють по відношенню до нас чи інших на наших очах і хитрість, і підступність, боротьбу та жорстокість. І все це – щоб виставити нас в очах інших безмірно приниженими, нікчемними, дурними та тупими, не такими, як решта дітей, які для сміливості та прояву майже дорослого віроломства збиваються в зграйку, щоб було зручно нападати на слабкого.

А зазвичай це слабка дитина, та її слабкість, може (і швидше за все), не фізична, а ментальна. Він не такий тямущий, як інші діти, які з першого моменту намагаються вписатися в колективні відносини, відразу вибудовуючи ієрархію: хто і ким керує, хто значущий більше, а хто остання, слабка ланка. Але ця слабка ланка має право голосу і прикрита колективною свідомістю, вона одна з…

Хто не вміє і не розуміє, як грати за неписаними правилами всередині будь-якого колективу, залишається ізгоєм. І ставлення до нього колективу відповідне. Хто б що не надумав – відпрацьовувати все буде на цій дитині, згодом людині, будь то чоловік або жінка.

Пригнічений страхом постійного загрозливого, безстороннього відображення, дитина чи дорослий шукає шляхи свого існування через компроміси та поступки тим, хто його принижує та третює. Він починає виживати в тому злісному середовищі, яке травмує його психіку. Знаючи, що ні силою, ні розумом йому не перемогти цих самодурів, він або вона починають поодинці витягувати з цієї компанії, що співала, то одного, то іншого, намагаючись привернути до себе задобрюванням і підлещуванням. І – о диво! – Виявляється, людське его падко на лестощі. Коли прибитий страхом жорстокості чи такого відображення робить собі відкриття, що у всіх впливає запобігання і лестощі, він починає відточувати це з досвіду. І тепер він розуміє, що йому нічого боятися – якщо треба, він невтомно підлещується і догоджатиме, але в будь-якому разі переінакшить те, що потрібно, як потрібно йому і як йому це буде вигідно. Він навчився і витягнув урок із того, що відбувається: людину можна розкласти підлещуванням і лестощами. І якщо планомірно над цим працювати, то ця тонкість підлещування і лестощів перетворюється на зброю, бо навіть для досвідченого буде непомітно, як в’яжеться павутиння.

І людина радий: вона начебто поступилася небагатьом, а завдяки людській низовині може піднятися ох як високо.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлюємо використання лестощів у нашому житті
  • Усвідомлюємо використання лестощів іншими в їх бажанні перенаправляти нас
  • Бачимо, як підлещування і лестощі впливають на нас
  • Як вона змінює наше ставлення до того, хто був нам неприємний
  • Усвідомимо, як використовувалося придушення чи лестощі у нашій сім’ї
  • І як ми застосовуємо те чи інше, коли нам потрібно чогось досягти
  • Нічого не міняємо, а лише усвідомлюємо сам механізм, як він працює і які дивіденди нам приносить
  • Але водночас бачимо, як це підтримує в нас самообман та ілюзію благополучних відносин.
  • Зростаємо свідомість
  • Вростайте у добробут

Маніпулятивність підлещування і лестощів

Інтерес до інших

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.