Конфликт. Конфлікт. Conflict

Конфлікт – це нетерпимість, що вибухнула, детонатором якої послужило чергове нерозуміння інтересів другого.

Це саме той конфлікт, який зустрічається на кожному кроці, від якого хочеться тікати, заплющивши очі, в черговий раз себе обіцяючи: «Ніколи більше не влізу в таку емоційну колотнечу!» Але, як не дивно, ми знову і знову виявляємо себе у вирві конфлікту, суть якого – з’ясувати стосунки до кінця.

Але найцікавіше, що жодного кінця немає. А відбувається спад застарілої напруги, яка не давала жити і дихати, не те що любити. І тепер начебто все! І все, що могли, розповіли про неподобство у відносинах, які кожен терпів з останніх сил; озвучили всі свої претензії, але ніхто не знайшов розради. Його, до речі, і не мало бути – незважаючи на емоційний бедлам, конфлікт мав допомогти поглянути по-новому на те, що відбувається між вами. І це не тільки можливо, але й необхідно, якщо ви усвідомлюєте себе і те, що відбувається, а не зайняті тим, що обороняєтеся від нападок або нападаєте самі, звинувачуючи іншого чи інших у всіх смертних гріхах, абсолютно відсутні і не слухаючи те, що вам говорить у конфлікті інший. А він, до речі, говорить про наболіле, про те, що для нього стало вузловим та непрохідним моментом. І якщо цього не змінити – у ваших відносинах життя більше не буде.

Але в своїй запальності, у спробі донести до іншої сторони свої нагромадження претензії ми можемо просто проігнорувати емоційну надривність іншого, продовжуючи наполегливо доводити свою правоту, прагнучи придушити конфлікт або здобути в ньому гору. Такі заходи людина влаштовує повсюдно, сподіваючись, що таким чином вона покаже і доведе до іншого все, що її ніяк не влаштовує. Такий конфлікт є злісним. Його психологічне завдання в силу тривалого придушення – одного разу підстережити іншого і задати йому таку головомийку, щоб на все життя відучити його лякати і напружувати вас. І тепер ви, ніби зірвавшись з ланцюга, пішли врознос, намагаючись благородно на словах обготувати свої найкращі наміри і моторошним і провокаційним способом завдати відповідного удару.

Конфлікт алхімічний, він несе звільнення тому, хто щирий у своїй спробі розібратися в емоційному стовпотворі, що відбувається. А ще краще і здоровіше – не розв’язувати війну через конфлікт, який пригнічується і виношується, доки не вибухне в самий невідповідний час і не розіб’є самих воюючих, які йдуть, щоб вразити один одного.

Потрібна така зрілість і усвідомленість, яка від моменту до моменту дозволяла б вирішувати все, що відбувається тут же, на місці, ніколи не відкладаючи на потім. Це «згодом» згодом стане вашою самістю, зарядженою всією негативністю, яка тільки є, ще й приправою особисто від шеф-кухаря для більшої ваги.

Емоції розвитку:

 • Усвідомлювати зародження конфлікту
 • Усвідомлювати момент затаювання та придушення конфлікту
 • З цього моменту дивитись на його виношування у часі
 • І чим закінчуються самі пологи
 • Або ви усвідомлюєте і, коли чуєте в собі, промовляєте і звільняєтеся від того, що відбувається
 • Небезпечне самовираження чи ні – необхідно дослідити самому
 • Усвідомлюйте справжній мотив вашого конфлікту і чого ви від нього чекаєте на себе
 • Примудріться все-таки бачити в момент конфлікту себе та свої «співочі здібності»
 • Примудріться таки послухати, що вам каже інший.
 • Прислухайтеся, пройдіть за слова, усвідомте, у чому справжня проблема ваших стосунків. Інакше конфлікт вам не допоможе, а тільки змиє і рознесе те, що ви тримати вже не в силах
 • Усвідомте і живіть у ладі із самим собою.
 • З дисонансу життя створюйте гармонію. І ви перестанете конфліктувати, бо перестанете боятися і тремтіти за власну особу
 • І тоді можете побачити справжнє обличчя іншого
 • А тут і до душі рукою подати

Конфлікт

Інтерес до інших

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.