Уїдливість – це той ступінь отруєності, що походить від хронічної зачепленості та ураженості чужою самостю, его інших. Роздмухуючи власну самість, ми починаємо бачити, як його інші люди постійно бажають поживитися за наш рахунок, намагаючись засунути нас у найдальший кут, придушити нас, виставити неспроможним карликом, при цьому, встаючи на нашу спину, намагаючись піднятися і відродитися за наш рахунок.
Таке віроломне відображення, яке є для нас не випадковим, а повсякденним, б’є нас на розмах по самому хворому – за ідеєю про себе, змушуючи запитувати себе: «А ми тут хто?!» Достатньо самого питання – він з головою видає нашу вразливість, розсуд, що нами нехтують, з нами не зважають, нас використовують, щоб отримати свої дивіденди, а ми служимо підстилкою для витирання ніг. Уїдливість – це наше несвідоме, яке виривається, як язик полум’я, для захисту від іншого. Уїдливість – як попередження, щоб інший розумів, що він має справу не з простачком, якого можна обвести навколо пальця та обіграти на один раз. Уїдливість – демонстрація у нападі свого захисту, якщо інший надумає знущатися, глузувати з нашої особистості.
Але ось що цікаво: інший може і близько не виявляти того, від чого намагається захиститися вражене его. Але це вже не матиме жодного значення. Запалення і болючість самості при чужих дзеркалах неадекватно видає попереджувальну реакцію, при цьому сильно дисонуючи з тим, що відбувається. Уразливість – це якби у вас була шерсть дибки. Так людина вражена перед дзеркалами інших людей через нескінченну зачепленість самим існуванням інших завжди виглядає неохайно, як би наїжачився, причому без будь-якої потреби, про всяк випадок. Для нього це показник і демонстрація своєї сили: він не боїться відображення, та й взагалі він не такий, як усі, а, звичайно, краще.
Але насправді його нонконформізм – це не усвідомлена ним інфантильність, що змушує надмірно гостро відчувати себе у присутності іншого і тому посилено контролювати себе та інших. І заспокоєння настає, якщо він виносить вирок про те, що вони не такі. Таке заперечення інших знімає напруженість з его, він перестає трястись за своє обличчя і, подряпавши та очорнивши чужі обличчя, заспокоюється.
Але коло замкнулося, тепер воно змушене жити запереченням іншого, тримаючи голову поверх чужих голів, щоб його не захлеснув страх. Така невротичність не дозволяє зустрічатися з іншими, розслабитися і насолодитися їхньою присутністю, а в нього це сутнісна потреба, яку він ігнорує через несвідомість.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати від моменту до моменту свою вразливість
- Бачити і усвідомлювати, чим або ким ви конкретно зачіпаєтесь
- Будьте невимушено уважні до власного мислення, відчуття, почуттів
- Скільки і як добре, чи погано, чи просто думаєте про інших
- Те, що і як ви про них думаєте, впливає на ваше ставлення під час зустрічі – досліджуйте
- Ви маєте уявлення про те, як би ви хотіли, щоб інші вас сприймали?
- Вам подобається, як інші вас сприймають, чи не дуже? А ви подобаєтесь собі?
- У чому ваша основна психологічна проблема у взаєминах із собою та з іншими?
- Ви заздрите іншим? Ви зачіпаєтеся, уражаєтесь іншими? Ви виявляєте уїдливість?
- Досліджуйте цей процес, вносячи усвідомленість у те, що відбувається
- Вчіться не нехтувати тим, що відбувається
- Присутня у тому, що є
- Не втікайте з моменту
- Розслабтеся
- Відпустіть себе
Уїдливість
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.