Цивилизованный способ осуждения. Цивилизованный способ осуждения. civilized way of condemning

Цивілізований спосіб засудження

У вогні засудження вчинків іншого, емоційних, соціальних, чуттєвих ми розповідаємо самому собі та іншому чи іншим про неспроможність тих, до кого ми прив’язані. Ми не беремо такої гарячої участі в тих, хто нам далекий і до кого ми прохолодні. У цьому випадку, висловлюючи своє, м’яко кажучи, несхвалення вчинків інших, ми ні-ні та й вставимо зауваження на адресу іншого, показуючи наше ставлення, хоч і формальне, але все-таки забарвлене розсудом особистої чи соціальної непристойності.

Але при цьому залишаємося дистанційованими від залучення до цього: там немає нашого живого інтересу, і ми залишаємося не зачепленими тим, що відбувається, поки не буде порушено наш прямий чи непрямий інтерес.

Ось тоді ми вкидаємося в розбирання того, що відбувається з усією своєю енергією, з усією своєю палкістю, породжуючи ментальну шрапнель засудження, намагаючись підвести співучасника спільних дискусій до правильного розуміння своєї позиції з цього питання. Але сама позиція якраз і прикриватиме наш глибоко заритий і прихований інтерес, який ми не тільки іншому не показуємо, але частіше і від самого себе ховаємо, щоб він не видав із головою наші справжні наміри, оголивши суть навмисності наших слів, вчинків, дій .

Таким чином, ми намагаємося тримати статус власного «я» в очах іншого: ми, мовляв, всього лише нарікаємо, що так потворно це виглядає на ділі, а самі чудово розташовані до іншого і шкодуємо, що він не розуміє таких простих речей, що так чинити з іншими неправильно, погано, аморально та нерелігійно. І при цьому відчуваємо якесь хтиве задоволення нашого несвідомого, яке перевертає все з ніг на голову на догоду собі та іншим, але завжди без урахування самої людини, яка надійшла тим чи іншим способом. Він так чинив, тому що для нього це була єдина доступна можливість – все збовтати і виплюнути, знудити і вирвати з себе. Тому що ця гаряча точка пригніченої ним енергії тримала його під замком болісної двоїстості, породжуючи пекло власного існування. І коли він вибухає і підриває те, що прийнято іншими як уже статичне, то відображення, породжене хаосом вибухової хвилі, починає переслідувати того, хто провинився, і досягати його вух. Він породив скандал, виявивши себе недетермінованим способом. Ніхто від нього такого не очікував.

Саме ця непередбачуваність з боку людини, яка в жодному разі не повинна була так чинити, породжує хвилю чуток, засуджень, домислів. У гарячій участі друзів і знайомих ковзає ледь приховане вдоволення від можливості розв’язати і розпустити мови – в міру готовності увійти в це, пожити і покопатися в чужому житті, білизні та в голові. Такий різновид соціального задоволення підносить того, хто це робить, у власних очах, він почувається чистим і чистим, а іншого – порочним. І головне, що це не з ним сталося, а з тим, кому раніше так щастило і видима частина життя якого залишалася недосяжною. Але тепер усе вже позаду, він, як усі, засуджений і заплямований, тепер можна й поспівчувати.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлювати своє власне засудження самого себе
  • Не відвертаючись і бачачи наслідки такого засудження
  • Таке гальмо себе створює пристрасть до засудження інших
  • А для цього нам доводиться звужувати свідомість, здійснюючи контроль у закритості розуму
  • Чим він більше звужений, тим сильніше контролюємо інших
  • І це ж нас змушує не жити власне життя і брати за нього відповідальність, а бути в страху підзвітним усім, кого ми контролюємо
  • І їм ми себе протиставляємо, виставляючи їм умови, знаючи, що рано чи пізно всі умови будуть порушені
  • Ось тоді на правах близької людини ми обрушимося на їхні голови, звинувачуючи їх у всіх смертних гріхах
  • Підводячи межу під їх неспроможністю, здобуючи компенсаційно перемогу своєї тимчасової спроможності

Цивілізований спосіб засудження

Інтерес до інших

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.