Отношения с другим. Відносини з іншим. Relationship with another

Стосунки з іншим

У взаєминах з іншими, чому ми так часто й буваємо незадоволені ними, ми їх підсвідомо переводимо на взаємозобов’язання, починаючи від самого початку контролювати того, з ким дружимо, кого любимо, з ким перебуваємо в близьких стосунках.

Контролюючи, ми проектуємо, переводячи іншого, досі невідомого, у параметри відомого. А оскільки ми на самому початку дуже зацікавлені в іншому і прихильні до нього, то зазвичай задаємо в проекції райдужну тональність, та й нам самим подобається бути хорошими, добрими, великодушними.

Але, як правило, з часом, коли ми ближче пізнаємо одне одного, стикаємося з тим, що тональність змінюється на очах. Не здогадуючись про наші підсвідомі проекції, не тільки поведінкові, а й ментальні, емоційно-почуттєві, інший поводиться так, як йому притаманно в силу характеру. І ось тут починаються психологічні нездужання. І робиться нескінченна безліч спроб через осуд іншого домогтися потрібного настрою. Це ніби ви берете в руки батіг і починаєте вчити. Ніхто не погодиться з тим, що це лінгвістично правильно: батіг у руках і навчання. Якщо вже ми беремо в руки батіг, то це називається дресируванням. Для чого потрібне дресирування? Щоб залякати, принизити, показати, що її можна позбавити того, чим їй подобається бути і чим їй хочеться займатися. Добре, якщо вистачить розуму у взаєминах перекласти все це політичною мовою батога і пряника: разом із погрозою лестити й обіцяти. У людини великий діапазон засобів спілкування: це і агресія, і звинувачення, захист і напад. Це бажання зробити непоказним іншого, відчуваючи свою непоказність і страх втратити стосунки з такою цікавою дівчиною чи хлопцем; бажання одразу все поставити на свої місця, щоб не здригатися від нескінченного страху, що стосунки незаслужені й завтра все може закінчитися. Тому одразу стосунки можуть початися з придушення, щоб зіштовхнути іншого з олімпу. Та він міг і нічого не знати про олімп, він мало здогадується про нашу внутрішню приниженість і намагання огребти іншого сильніше, щоб створити перевагу і підпорядкувати його своїй волі. Це невміння спілкуватися, тобто бути в присутності іншого, відгукуватися на іншого, створювати неповторність кожної нової зустрічі. Замість цього все спілкування зводиться до частковостей: ти, я. Ми підводимо іншого до того, щоб він рухався в наш самообман, підносячи все таким чином, щоб забезпечити собі співчуття, співпереживання, щоб інший займався нами, а не собою. Використовуємо іншого для вичавлювання з нього тих емоційно-почуттєвих станів, які забезпечують оргазмічну розрядку нашого “я”. А для нашого “я” що страшніше, що нещасніше, то оргазмічніше. Чоловіки скромніші, вони захищають себе від глибокого проникнення. Жінки різні, але в емоційних пасьянсах стриманості не знають, підтримуючи себе в тонусі самозаводу.

Усвідомлене ставлення з іншим – це бачити себе таким, яким ви є, в кожну мить бути перед дзеркалом іншого. І особливо якщо це ваш друг чи ваша подруга. Якщо ви усвідомлені, то спочатку ви дізнаєтеся не який у вас друг, добрий чи поганий, а, головне, який ви. Якщо ви знаєте, який ви, весь гештальт змінюється. Ви вперше будете по-справжньому з іншим. А це зовсім інша якість життя.

Емоції розвитку:

  • Залишаючись наодинці із собою та з іншим, знати внутрішню зміну, яка з вами відбувається при інших
  • Досліджуйте себе з далекими людьми, подивіться на свою рівновагу
  • Потім із ближчими людьми, але з тими, у кому ви не особливо зацікавлені
  • І тільки потім впритул досліджуйте себе з людьми там, де заритий ваш інтерес
  • Не обмежуйте бачення
  • Досліджуйте все, як воно є
  • Майте огляд не формулюючи
  • Станьте дослідником своїх стосунків
  • Вчіться розуміти себе
  • Дозволяйте собі жити, помилятися
  • Не тримайте себе в їжакових рукавицях
  • Відпустіть себе
  • Станьте собою

Стосунки з іншим

Інтерес до інших

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.