Пошук особистого визнання
Постійним підтримуванням ілюзії про самого себе ми знаходимо неминуче занепокоєння і заклопотаність з приводу того, якими ми є у власних очах: хороші ми чи погані, правильні або неправильні, грішні або святі?! Така внутрішня заклопотаність створює зацикленість, закритість розуму, який 24 години контролює і фільтрує всі види відображення, на підставі яких і створюється настрій і самопочуття: хороше, нормальне або погане.
Але це тільки початок, які ми закладаємо в дитину з самого дитинства, починаючи формувати її психологію з оцінності, яка в будь-який момент може перейти в крайні ступені заперечення. Для дитини це потрясіння, і вона почне уникати його тим, що буде створювати з себе того хлопчика чи дівчинку, якого бажають бачити її батьки. Щоб завоювати їхню любов і прихильність, вона почне майстерно створювати облудний образ, муляж, який повинен буде задовольнити і батьків, і родичів, при цьому пригнічуючи все те, що вони заперечують, не терплять у дитячому прояві. Саме воно заганяється в глибину підсвідомості, де і благополучно проростає для відповідного віку. А найбільш підходящим виявиться підлітковий, коли дитина, її вже й дитиною не назвеш, у своєму становленні починає створювати новий зв’язок у соціумі, коли вона муситиме проявляти себе й викликати інтерес до себе. Тоді можна буде побачити плоди власного виховання: того, що ми сіяли, і того, що проросло.
Тут уже вилізе все за повною програмою: бажаючи жити у своєму визнанні й особливо визнанні інших, ми починаємо не жити усвідомлено, а збільшувати несвідоме, обігруючи себе й обігруючи іншого, захищаючись, звужуючи свідомість. У результаті чого, намагаючись шукати недоліки іншого, завдаючи шкоди іншому, щоб не втратити його, ми хочемо навести той порядок у стосунках, який потрібен нам і в якому ми могли б знайти психологічну безпеку. Але це, навпаки, не тільки не знаходить, а змушує нас віроломно звеличувати себе і вимагати від іншого, закликаючи його як свідка, що все, що ми робимо, – це найкраще, а те, як він чинить із нами, – ні на що не придатне.
І тоді весь сенс такого користолюбства полягає в тому, щоб користуватися іншими, упускаючи важливий бік наших стосунків – бути використаним. А це, своєю чергою, залишає нас скривдженими, обділеними і розчарованими, змушуючи нас ще сильніше закриватися і вбачати в іншому неохайність намірів. Спотворюючи суть стосунків, ми ще більш посилено бажаємо, щоб інший усвідомив нашу важливість і висловлював не свої, а наші сподівання, які й для нас залишаються неусвідомленими. Або ми намагаємося задовольнити іншого чи інших, щоб отримати відображення, яке задовольнило б і нас.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати себе у взаєминах з іншими
- Бачити особливий рід занепокоєння і заклопотаності, як нам вчинити в тому чи іншому випадку
- І бачити, не відвертаючись, на що ми наважуємося і як ми чинимо
- Сподіваючись наосліп, що це рішення має нас привести до певного результату
- При цьому упускаючи основний мотив нашої дії
- Намагаючись у лихоманці власного мислення виграти свій власний раунд
- І позбавляючись можливості побачити наслідки власної несвідомості
- Компенсаційно нарощуючи вимогу: як має бути
- І звіріючи від того, що, як ми завзято не боремося із собою та іншими, але не можемо домогтися стійкого ефекту
- Щоб оволодіти ним і втихомиритися
- Розслабитися в прийнятті
- Відпустити себе
Пошук особистого визнання
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.