Заслуги визнання
Шукати визнання у вигляді відображення нас змушує становлення его. Не підтримані віддзеркаленням інших, ми не отримуємо враження, той ступінь збудливості, що може надихатися до небес; вбите наповал невтішним, безстороннім віддзеркаленням, наше его засмучується.
Наше власне звеличення відбувається, коли нас визнають інші, а якщо в них ще й повальний інтерес до нас, тоді ми коштуємо дорого.
Наше власне звеличення відбувається, коли нас визнають інші, а якщо в них ще й повальний інтерес до нас, тоді ми коштуємо дорого.
Хто цікавитиметься тим, хто сам по собі нічого не вартий? Нам важко повірити в те, що наш підсвідомий інтерес до іншого – це наш інтерес до самого себе. Це пошук власного соціального становища на тлі міфів, пліток, шаленої брехні та ганьби того, кого наступної миті почнуть оспівувати й підносити. Гойдалки визнання і невизнання гойдаються то вгору, то вниз.
Соціальне визнання нікого не тримає в статиці – воно дає, підносить, оспівує. І коли людина, охмурена славою, відчуває себе вже на коні, цього “коня” з-під неї відводять, і вона перекидається з п’єдесталу, щоб служба медом не здавалася. Так прищеплюють гіркотою поразки несамовите прагнення до відновлення себе в колишньому статусі в очах інших і у власних очах. Тепер він буде здатний багато чого зробити, піти на компроміси, на які б раніше не пішов із поваги до себе. Заплямована принизливими викладками преси, тиском поголоски, людина шукає за всяку ціну, як їй випростатися на повний зріст. І тут негайно як з-під землі виростає той, хто не тільки підкаже, навчить, а й покаже, як знайти немислимий скарб визнання, як повернути собі любов народу.
Невизнання себе, поки не визнають інші, – це вирок. Це сама несвідомість, яка вимагає компенсації у вигляді визнання. І що менше нас у себе, то більше нам буде потрібно уваги інших до власної персони в пошуках визнання власної винятковості. Визнаючи себе невдахою, невдахою, ми компенсаційно самовіддано шукатимемо солодощі визнання, при цьому ми за ціною не постоїмо.
За цієї внутрішньої бідності ми з великим небажанням і з великими труднощами сприйматимемо і визнаватимемо заслуги інших. Заробляючи таким “тяжким” способом власну перевагу, що дає перевагу над іншими, ми неохоче згодом ділимося таким визнанням, вважаючи, що інші отримують його незаслужено.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати своє прагнення в пошуку визнання себе іншими
- Не залишати власне відображення без уваги
- Наша рефлексія з приводу найменшого підкреслення нас, а тим більше визнання
- Наша рефлексія з приводу заперечення нас прямим або непрямим способом однаково усвідомлюється
- Бачити себе, як ви віддаєте належне іншому
- Заздрість, пов’язану з успіхом і досягненням інших, – бачити
- Злість і зловтіху, пов’язану з падінням інших, – бачити
- Не відмовлятися дивитися день у день на всі прояви власної суб’єктивності
- Залишатися в прийнятті себе, не тремтячи, не спотикаючись від побаченого
- Бути щирим у дослідженні
- Дати народження досліднику
Заслуги визнання
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.