Лицемірство – життя поза себе
Сфабрикованість власної особистості змушує людину трястись і посилено контролювати те, що відбувається, особливо думка інших про себе. Така тривожна недовірливість змушує його надмірно дбати про своє власне відображення в очах іншого. І така надмірність у свою чергу змушує лицемірити у формі угоди. Лицемірити – значить ставати соціальним конформістом, психологічно підлаштовуватися або перебудовуватися по ходу п’єси, наосліп вловлювати чужий настрій, чужу думку і негайно вплітати свою угоду в вже виражену і сказану іншим. Або вгадувати, що від вас потрібно іншому, і відразу надавати своєму обличчю очікуваний вираз, щоб згоду з ним він міг прочитати на вашому обличчі.
Лицемірний нонконформізм, навпаки, бореться і протиставляє себе іншому. Його завдання в ідеї про себе – що б інший не сказав, яку б думку не мав і що б не хотів від вас почути або побачити, не тільки не дати цього, але навпаки протиставити свою думку, яка обов’язково буде йти врозріз з вашою .
І в тому, і в іншому випадку лицемірство не має своєї думки, його в нього немає. Він ще не вирощував себе окремо від іншого, він і в тому, і в іншому випадку надмірно соціальний. Тому що його особистісна психологія завжди можна порівняти з психологією іншого: і тоді, коли він намагається заспівати в унісон з іншим, і тоді, коли впирається рогом, щоб іншому не дісталися лаври першості в обміні думками.
Лицемірством рухає страх особистої неспроможності в очах інших. Саме його особистісний розвиток незріло, він знає себе лише через відображення і мало розуміє, що ним керує. Власна суб’єктивність – це останнє, куди він може зазирнути. Лицемірство – це його спосіб виживання і можливість пристосуватися або, навпаки, опір до пристосування, але все його життя обов’язково крутиться у співвідношенні себе з іншими та у зв’язку з іншими.
Така залученість до інших приносить свої плоди. По суті, він намагається знайти укриття від розпізнавання себе іншим і компенсаційно заволодіти його увагою до себе як до найкращої і гідної людини, напрацьовуючи безліч зовсім непомітних і для себе, і для іншого хитрощів, які дозволяють йому маніпулювати як власною свідомістю, так і свідомістю іншого, домагаючись іншого і підводячи його до потрібного собі ефекту.
Вся гра лицеміра ведеться навколо його іншого. Такою грою він намагається охопити його; він починає відгукуватися і відбивати самість іншого дуже високо, не шкодуючи епітетів у чудових ступенях, загодовуючи його віддзеркаленням у надії, що щось із цього його пройме і породить у ньому прихильність до того, хто його безсоромно прославляє. А нонконформне лицемірство намагається, навпаки, піднестися у своєму его, нещадно розвінчуючи його іншого, роблячи його его сухотним, позбавляючи чуже «я» життєвості, завдаючи ударів по чужій ідеї про себе доти, доки його его не зламається і не впаде до нього в руки. Він зможе не боятися іншого, тільки коли поневолить його.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати лицемірну форму спілкування з іншими
- Усвідомлювати мотив лицемірства, що хочемо отримати з такого спілкування
- Бачити, як лицемірством – формою соціального мастила – ми намагаємось прибрати штучність у спілкуванні
- Усвідомити свою поліпсихічність у спілкуванні, як ми намагаємось пристосуватися до діалогу з іншим
- У нонконформному лицемірстві ми, навпаки, показуємо характер, постійно осаджуючи іншого і показуючи йому відведене місце для нашого спілкування з ним.
- Усвідомлювати свою гру з іншими за місце під сонцем
- Усвідомлювати свій страх викриття
- Усвідомлювати своє напружене мислення щодо інших і ту оціночність, яка є машинальною
- Розслабитися щодо себе та інших
- Залишити себе у спокої
- Відновити чутливість до себе
- Почати усвідомлювати себе в тому, що відбувається
- Відпустити себе
Лицемірство – життя поза себе
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.