Ідея про інших – це переклад на понятійний рівень доступними нам засобами через чутливість і чуттєвість образів інших людей, про яких ми мислимо, створюючи рух для розуму, даючи їжу, роботу розуму і одночасно накопичуючи статичне знання про інших.
Але головне, що при цьому ми невідоме для нас перекладаємо у відоме. Ми з незнайомця не робимо знайомого в повному розумінні цього слова, але, одержуючи враження у розмові з кимось або про когось, ми створюємо думку, яка спочатку обмежена і є упередженням. Це про нього ми спотикатимемося надалі, коли, ґрунтуючись на своїй думці, проектуватимемо на цю людину і розчаровуватимемося від того, що вона не виконує наші приховані бажання. А наші упередження обрізатимуть усі можливості зростання цієї людини в наших очах, кастровуючи її образ до дозволеного нами уявлення про цю людину, якою вона може бути.
Усі ідеї – це наші вкладення. Це необмежений рух нашого розуму, який створюватиме широту і масштаб нашого світосприйняття, народжуючи неповторне для нас світовідчуття, через яке ми і сприйматимемо себе та інших. Це світовідчуття повернеться як відображення і дозволить нам сприймати цей світ безстрашно, по-родинному, якщо ми не загрузли в інших до самозабуття.
У гонитві за образами інших, якими вони мають бути по відношенню до нас, ми забуваємо про своє існування, потрапляючи у важку форму залежності від оточення. І всі наші пристрасті, які ми здатні роздмухувати нескінченно, та нездужання, пов’язані з розчаруванням, – через ідею про інших та тотального контролю. А це не жарт, коли вся енергія повсякденності обертається, як настирлива муха, довкола кожного незрозуміло навіщо і чому. Але при цьому постачає інформацію не кращої якості, яка засмучує розум, псує кров, грає на нервах, не залишаючи ні розуму, ні енергії, ні зосередження власного духу, щоб придивитись у власне життя, не кажучи вже про те, щоб приступити з усією відповідальністю до її творення.
Незадоволеність і болючість сприйняття від зачепленості «я» переслідує людину, якщо кожному вона підсовує свою власну ідеологію в надії, що той із великим задоволенням підхопить таку розроблену в деталях, до дрібниць, рафіновану і очевидну за змістом концепцію. Але рано чи пізно він бачить руйнацію власних ідей там, де виражалося згоду і де, більше, людина ставав прапороносцем: він підхоплював сказане і йшов ідеологом, стаючи рупором оточення. Але це процес. Ідеолог, який запліднював думку, і той, хто її підхоплював, підходили у своєму симбіозі до такої ділянки своїх стосунків, де все згоряло у вогні їхніх претензій. І кожному було пред’явлено звинувачення та неслабкий рахунок за своє зганьблене життя, великий, накопичений рахунок до оплати.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати себе у контролі та зв’язку з іншими людьми
- Бачити себе в ментальному русі по відношенню до інших
- Як часто ви протягом дня думаєте про інших?
- Усвідомити якість мислення про інших
- Звернути увагу, якої ви думки про інших
- І усвідомити, якої ви думки про себе
- Це протиставлено іншим
- Коли ви серед людей – яка ваша основна тема спілкування?
- Яким чином розвертаєте інших себе обличчям?
- Чи ви повертаєтеся до них самі?
- Чи, щоб не розчаровуватись, стоїте до них спиною?
- Ваше світосприйняття
- Ваше світовідчуття
- Усвідомити себе повною мірою
- Бути у прийнятті себе
- Жити у дозволі
- Висловлювати себе
- Розслабитися
- Відпустити себе
Ідея про інших
Інтерес до інших
- Інтерес до іншого
- Увага
- Пошук особистого визнання
- Насолода і нестерпність відображення
- Жити заради визнання іншими
- Ідея про інших
- Зацікавленість у думці інших
- Стосунки з іншим
- Заслуги визнання
- Маніпуляція власною свідомістю
- Крик душі
- Невідомий інший
- Цивілізований спосіб засудження
- Маніпулятивність підлещування та лестощів
- Вигідний союз
- Лицемірство – життя поза себе
- Натренованість у відносинах
- Уїдливість – несвідомість наступу
- Конфлікт – навпомацки до іншого
- Відображення себе в очах інших
- Виверт заперечення
- Злість – психологічний рай та пекло
- Нестерпність – післяпологова травма
- Атавізм переможця
- Заблукавшись у відчуженні
- Войовничість. Спазм розлуки з коханням
- Сварливість. Прибираючи інших до своїх рук
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.