Нетерпимость – страж заученного, мертвого порядка, она отбивается от всего живого. Нетерпимість – вартовий завченого, мертвого порядку, вона відбивається від усього живого.

Нетерпимість.  

Нетерпіння (за словником Даля) – нестача терпіння, спокійного вичікування; непомірно сильне бажання, хотіння, неспокійне прагнення, квапливість, квапливість, квапливість, невміння терпіти, поблажка волі своїй.

Нетерпимість – неможливість терпіти, дозволяти, зносити довше що або кого: властивість нетерпимого.

Нетерпимість – судомний момент існування через намагання відштовхнути, не пережити, не пройти цей момент, а вимагати й бажати іншого моменту, який ми хочемо бачити таким, яким ми його надумали.

У нетерпимості ми несвідомо відбиваємося від того, що є, нескінченно виколупуючи сир із вареників у безпідставній вимозі, щоб у тому, що відбувається, начинка була іншою, такою, яку ми хочемо, яка нам подобається.

Зазвичай нетерпима людина рефлексує нетерпимістю. Що їй не дай, що б хороше не відбувалося на її очах, вона все це буде правити, не бажаючи бути в прийнятті того, що відбувається. Вона так чи інакше проявлятиме нетерпимість – це те, до чого вона звикла, у чому стала механічною. І її це влаштовує – вона егоцентрична у своїй установці і завдяки нетерпимості закрита, їй не потрібно розробляти інші боки свого характеру, де вона буде м’якою, відкритою і вразливою, їй легше заперечувати те, що відбувається.

Нетерпимість у розумі проявлена множинними втечами вперед, у майбутнє із забіганням назад, у свій минулий досвід, з якого натаскуються старі уявлення, що слугують обмеженням майбутньому. Його ніколи не знайдеш на місці, він завжди перебуває в майбутньому, вимірюючи його вздовж і впоперек, але втягуючи в нього минулий досвід і вимірюючи його своїми минулими мірками, не даючи майбутньому бути майбутнім, наполегливо роблячи з нього відоме минуле.

Звідси й уся нетерпимість у вигляді заперечення всього, що відбувається, – через страх того, що все йде не так, як, за його поняттями, має бути. А має бути так, як він удумав. Для нього це єдино правильна відповідь – це його опора, яка підтримує ілюзію того, що він знає правильну відповідь. Стільки думок і сил витрачено на розробку того, як воно повинно бути, що для неї це стає незаперечним фактом, і вона проявляє нетерпимість, якщо хтось намагається спростувати виношене нею уявлення, в якому вона намагається залишитися до кінця. Ну і що, що все тече і все змінюється? Його це ніяк не стосується. Вона твердо стоїть на своїх вивірених обмеженнях, заперечуючи, уникаючи, чинячи опір усьому новому, несподіваному, необумовленому, тому, що обдаровує людину нескінченним трепетом і здивуванням перед життям.

Нетерпимість – страж завченого, мертвого порядку, вона відбивається від усього живого, невизначеного, того, що невідомо куди веде. Там дуже легко втратити своє обличчя разом зі своїми уявленнями. Нетерпимість не переносить жодного ризику: найменший рух у бік непередбачуваного, і вона вже відбивається.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлювати власну нетерпимість
  • Ви нетерпимі до себе?
  • Ви нетерпимі до інших?
  • Ви нетерпимі до зауважень?
  • Ви нетерпимі до невизначеності?
  • Ви нетерпимі до негативних переживань?
  • Ви нетерпимі до обставин?
  • Що стоїть за вашою нетерпимістю: страх, уникнення, опір, небажання жити і бути відповідальним за це життя, небажання дорослішати?
  • Ви віддаєте перевагу жити закрито, хімічачи в голові і рухаючись згідно з вибудуваними схемами, які руйнуються на кожному кроці, лякаючи вас і роблячи нетерпимими до будь-яких проявів життя?
  • Ви намагаєтеся зберегти своє обличчя ціною заперечення будь-якого несанкціонованого руху життя?
  • Ви ховаєтеся за своїми мертвими установками, упускаючи те живе, що тільки й може збагатити ваше життя, створивши в ньому роздолля бачення?
  • Усвідомте все, що відбувається з вами: як ви застосовуєте нетерпимість для самозахисту, не вміючи перебувати в злагоді з собою, конфліктуючи з іншими і знаходячи привід для цього…
  • Розслабтеся
  • Помріть для минулого
  • Розширте свідомість
  • Заглибтеся
  • Відпустіть себе

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.