Інтерес – Цікавість – Здивування
Інтерес, за словником Даля, – користь, вигода, прибуток. Співчуття в кому або чому, участь, турбота. Цікавість або значення, важливість справи.
Інтересний, корисливий, захопливий, привабливий, заманливий або цікавий.
З малечку ми зацікавлені, щоб наша дитина виявляла активну участь у своєму житті. Дитина пасивна: вона дев’ять місяців вела утробне, блаженне існування і, народившись, прагне й далі блаженствувати, посміхаючись нам, заохочуючи нас за безхмарність існування.
Але така розкіш тривати довго не може. У нас входить заклопотаність і занепокоєння, ми не можемо залишити дитину цвісти у свій власний спосіб, у нас є страх виростити у такий спосіб несусвітнього паразита на тілі народу, який висмоктуватиме з нас усі соки, отримуючи всі блага, але не ворушачи й пальцем, щоб цей борг повернути нам.
А найголовніша турбота – про розум, тотожність дитини з тим, що відбувається, її ідею про себе. Усе це можливо, спонукаючи і спрямовуючи, а також пробуджуючи її інтерес до зовнішніх проявів і вираження себе в цьому інтересі. Ми пильно за цим стежимо від самого початку: дитині, яка ще навіть не розуміє слів, ми співаємо пісеньки, читаємо вірші, розповідаємо казки. Ми тішимо її слух, пробуджуючи насіння інтересу до слухання; розмовляємо з дитиною, спонукаючи її інтерес говорити; вчимо її ходити, малювати, читати вірші з висловом, писати і читати. Ми займаємо її час залежно від віку суспільно корисною працею, соціалізуючи її, даючи змогу не тільки вчасно вписатися в родинний уклад життя, а й не випасти із суспільної свідомості, інакше її вважатимуть недоумкуватою.
Інтерес, що знаходився в сім’ї своєму, поштовх, що отримав, до розвитку в самоусвідомленні, повинен збагатити того, що самоусвідомлює і прищепити йому інтерес і смак до життя. І якщо він виявиться ще і обдарованим, плюс працелюбним, то повинен досягти великих соціальних висот і заслуг в житті, виділившись з безлічі людей, проявивши себе і отримавши милостливое відображення громадського інтересу і визнання інших.
Ми вкладаємо честолюбні помисли у своїх дітей, сподіваючись, що вони досягнуть небувалих висот у свідомості інших людей, їх життя буде яскравим, вражаючим і що у них буде все добре в усіх людських проявах. Усі батьки сподіваються на своє чадо, на своє продовження роду на землі, що вони не будуть посередніми і звичайними, не тягнутимуть своє існування, а будуть здорові, життєві і такі цікаві до життя, що успіх ним забезпечений.
Цікавість відноситься до інших, воно экстравертно, це основа науки. Науковий образ мислення народжується з цікавості. Цікавість народжує напругу в нас, і тому у нас виникає зусилля, спрямоване на знищення того, що викликає нашу цікавість, щоб вирішити ці питання. І тоді наука знищує вище. Вона народжується з цієї цікавості. Вона намагається знайти пояснення що усьому, що відбувається зовні і не заспокоюється до тих пір, поки не знищить цю таємницю, поки не розкриє її і не отримає знання про неї. Наука вимушена прибрати елемент здивування з життя.
Здивування ж интровертно. Цікавість відноситься до іншого, здивування ставиться до себе. Здивування народжується з того, що не може бути зрозуміло, що робить нас безсловесними, чого не може охопити наш інтелект, що більше, ніж ми самі. Той, хто наповнюється здивуванням, не вирушає в зовнішню подорож, він вирушає в подорож внутрішню. Коли якась таємниця супроводжує його, увага поглинається жаданням пізнання своєї власної реальності, і тоді виникає почуття здивування, яке невичерпне. Чим більше осягаємо, тим більше це почуття росте. Почуття здивування очищає серце.
Почуття здивування – це запрошення. Цікавість – це запитання. Здивування – це внутрішній заклик. Слідуючи шляхом цікавості, одного разу залишитеся тільки ви, цікавість зникне. Якщо йтимете шляхом здивування, ви зникнете, а здивування залишиться, кожна клітина вашого тіла буде наповнена його смаком. Ваше існування саме по собі перетвориться на здивування.
Інтерес – Цікавість – Здивування
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.
Інтерес – Цікавість – Здивування