Доброчесність (за словником Даля) – доблесть, усяка похвальна якість душі, діяльне устремління до добра, до уникнення зла.
Доброта – добродушність, доброзичливість, схильність до добра, як якість людини.
Саме слово “доброчесність” буквально означає творення людиною добра на Землі. І якщо перетрусити цю Землю, то ви не знайдете людини, яка так чи інакше не мислила б про добро, не робила б його сама або не очікувала б добрих вчинків від людей, з якими близька в сім’ї, на службі, в дружбі й любові.
І в ідеї про себе кожного – честолюбне й марнославне бажання ощасливити людство, побратимів по розуму, дати зрозуміти іншим, якої незвичайної чесноти людина перебуває поруч. А якщо про це не дізнаються зараз, то нехай дізнаються згодом і увічнять її ім’я.
Справжня доброта – це цілісність, коли жодна ваша найкрихітніша частина не входить у конфлікт із тим, що відбувається. Але тоді ви не зможете назвати це добротою, так само як не зможете назвати це недобротою. Тому що доброта є у свідомості; якщо в підсвідомості ви недобрі – це гарантія, що вас захопить доброта, тому що, будучи, по суті, недобрим у головній, темній частині самого себе, вам знадобиться рівновага – баланс – і ви, граючись, як ніхто інший, будете ратувати за доброту, доброту. Балансуючи в такому режимі, ви добре почуватиметеся, поважатимете, цінуватимете, тішитимете себе й утримуватимете розум у доброму психоемоційному самопочутті.
Доброчесність – це вихід вашої особистої доброти, про яку знаєте тільки ви і ще невелике коло людей, які вважають вас доброю і порядною людиною. Доброчесність, крім доброти, включає в себе порядність. Доброчесна людина у свідомій своїй частині має два в одному. Вона чи то обрала певний спосіб життя, чим привернула до себе увагу інших, чи то так старанно працювала, що стала відомим політиком, поетом, громадянином, діячем, розширивши своє життя до впізнаваності його іншими, і з усіх боків почалося віддзеркалення у вигляді підтвердження її доброчесності. У цьому випадку можна сказати, що людина потрудилася на славу. Вона переконала саму себе, і, коли відбулося самопереконання і самоствердження в самому статусі чесноти, коли межі набули чітких обрисів, а сумнів став міцно придушеним, інші теж змогли бути переконані в цьому, і відображення повернулося на круги своя. Люди стали відображати і підтверджувати те, у чому їх і переконувала ця людина, створюючи свій образ.
Ви доброчесні у своїй простодушності, невинності, м’якості, беззахисності, в істинності проживання миті, коли за вашими плечима не полум’яніє наступна мить бажань, що переливаються, коли ви самі полум’я й живете тут і тепер, не знаючи нічого про минуле чи майбутнє; відповідаючи, алертно відгукуючись на те, що є, не розщеплюючи й нічого не залишаючи про запас.
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.