Страдания – это когда мы считаем, что нам нанесли незаслуженный удар. Страждання - це коли ми вважаємо, що нам завдали незаслуженого удару.

Страждання.  

Страждання – відчуття себе нещасним, знедоленим, викинутим за межі щастя, з обойми життя. Страждання – це оплакування себе, свого нещасного життя. Це миттєвий похорон самого себе. Глибоке занурення в темряву несвідомого, щоб потонути у власному нещасті. Сенс у тому, що, щойно досягається глибоко несвідоме, а це прикордонна зона розуму, страх спрацьовує як поплавок: він інстинктивно виштовхує омиту своїм стражданням людину до життя. Прийнято вважати, що, коли ми страждаємо, ми не хочемо жити. Але самі страждання є смертельним чіплянням за життя, після якого людина все менше здатна жити гідно, радісно, святково.

Із глибин несвідомого людина, як нирець, видобуває не перли – перли приносять із глибин усвідомленості, – а темряву, намул несуттєвого, фрагментуючи розум, роблячи його ще більш множинним завдяки цій уламкам, намагаючись жити й радіти, обіграючи та компенсуючи свої втрати від страждань новою вигадкою, новим задумом, відкладеним на майбутнє, щоб залишався час роздихатися.

Страждання – це коли ми вважаємо, що нам завдали незаслуженого удару. І в самості своїй ми вважаємо, що хтось і навіть саме життя грає проти нас, намагаючись завдати нам поразки. Страждання – це спроба піти від реального, усвідомленого погляду на те, що відбувається. Замість того, щоб розуміти зіткнення, яке сталося, і вирішувати його наслідки, ми намагаємося піти в несвідоме і там знайти укриття від насущного, того, що відбувається, від жалю до себе, саможалю, тікаючи від дієвого рішення, відповідальності.

Скуштувавши від страждання, вдавшись до такого способу уникнення, людина стає емоційно розбещеною і запеклою. У закритому розумі вона намагається перекрити всі неконтрольовані просвіти контролем, вимагаючи тотальної передбачуваності життя, щоб двічі два завжди було чотири. До кожного, з ким він товаришує, кому симпатизує, кого любить, кого ненавидить, у нього є рахунок за те, що трапляється, і ще за багато іншого. Залишаючись наодинці, він може почути в собі діалоги й монологи власного виробництва, він пред’являє всім свої претензії якщо не ззовні, то зсередини, або ж і зовні, і зсередини, щосили намагаючись навести такий досконалий порядок, щоб кожен знав досконало, як має до нього ставитися. Боячись страждань, намагаючись уникнути їх за будь-яку ціну і відчуваючи їхню невблаганність і згубність, ми невтомно трудимося, щоб запобігти неправильному й непотрібному і зробити те, що правильно й потрібно, попередивши всіх заздалегідь, що так, так і так – не можна. Але знову знаходимо себе розбитими, зануреними в страждання і печаль. Причому цей стан приходить до нас дедалі частіше, перекреслюючи нашу 24-годинну діяльність із запобігання цій «відраді» для нашого серця.

Емоції розвитку:

  • Бачити в стражданні себе:
    1. дізнатися, через що сир-бор;
    2. що ви недоотримали;
    3. що хотіли отримати;
    4. яку переслідували мету.
  • Не придушувати страждання, усвідомлювати й повернутися в момент
  • Усвідомити в собі розбещеність і потурання
  • Усвідомити в собі ідею-знання, як усе має бути
  • Зрозуміти і прояснити момент зіткнення з реальністю трафарету-знання
  • Побачити свою наполегливість-упертість. Усвідомити достовірно, на чому ви наполягаєте
  • Перебувати в злагоді з собою
  • Бачити дві частини повсюдно
  • Розслабитися в собі
  • Відпустити себе

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.