Слово «свобода» не является свободой. Слово «свобода» не є свободою.

Свобода людини.  

Людина, яка живе в не дозволі і яку її обумовленість тримає у внутрішній скаліченості, страху за себе, нерозумінні та недовірі до іншого, рано чи пізно знайде філософське прикриття своєї внутрішньої злиденності у вічній і такій прекрасній ідеї про свободу. Природно, своєї, а не іншого.

Свобода (за словником Даля) – своя воля; простір; можливість діяти по-своєму; відсутність сорому, неволі, рабства, підпорядкування чужій волі.

Слово «свобода» не є свободою. Той, хто шукав свободи, насамперед пізнавав внутрішню несвободу. Він знав про свою несвободу не з чуток – день у день він бачив себе в рамках внутрішніх обмежень, які ніколи не давали змоги впоратися з тим, що відбувається, своєчасно. Не знаходилося необхідних ресурсів, фізичних, психологічних, ментальних, а найголовніше – тієї цілісності, яка могла б відповісти на те, що відбувається, адекватно і залишити нас у єдності непотривоженими, не породивши в нас наслідків.

Боротьба за демонстрацію свободи – це боротьба з іншим за демонстрацію свободи для себе, щоб інший погодився на нашу свободу жити, любити, як нам закортить, заманеться, спаде на думку, і ми отримали індульгенцію від того, хто з нами ділить дах над головою, ліжко, має спільних дітей. При цьому жінка зазвичай сиділа вдома і не рипалася в очікуванні свого гедоніста-чоловіка, який тішив свою плоть і самолюбство на повну. Усі знали про нерівноправність чоловіків і жінок. Але, скоріш за все, не всі, і тому доводилося демонстративно качати права і ратувати за свободу. Внутрішнє рабство шукає компенсацію у свободі. Для раба улюблене заняття – вимагати для себе привілеїв за рахунок іншого, роблячи іншого рабом, ображаючи і принижуючи його. Він вимагає для себе свобод і необмеженості пересування, щоб можна було не боятися непередбачуваності з протилежного боку і знати напевно, що йому за все це не доведеться тримати відповідь. Але найчастіше навіть цю ломову карту свободи в іншого не сміють вихопити з рук. У своєму неодмінному бажанні бути вільним люди вдаються до найхитрішого, найзрадницькішого способу: дозволяти собі все і більше ніж все нишком, коли інший й гадки не має про наш подвійний стандарт. І тоді все проходить на ура: ні скривджених, ні знедолених, ні сцен ревнощів, ні погромів, ні розлучень. Ну а вже якщо поглянути на самовдоволення подавця свободи – справжній сич. Ще б пак, усіх перехитрив!

Але це не так, якість нашого життя буде відображена в нас. Ми хитруємо, ловчимо, обманюємо інших, щоб вони не здогадалися про наше подвійне, заборонене і тому таке солодке для нас життя. Але нам ніхто й не забороняє, бо ми це робимо нишком, щоб інший не зробив те, що робимо ми. У нас холоне все всередині від однієї тільки думки, що інший здатний зробити щось подібне. Тому ми і знаходимо себе в нескінченній боротьбі один з одним, знову і знову з’ясовуємо стосунки через свободу іншого, витончено вигадуємо профілактичні засоби, щоб уникнути його зазіхань до звабливої свободи.

Свобода людини – це єдина можливість бути собою. Тільки ця свобода – не гра у свободу того, хто перебуває в лещатах несвободи, а свобода від себе в силу розквітлої усвідомленості.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлювати свої обмеження, несвободу
  • Усвідомлювати претензії, що виникають, до того, хто накладає заборону на вільний рух
  • Своє прагнення до свободи – побачити для чого
  • Що ви хочете отримати або розширити завдяки свободі?
  • Пам’ятайте, що ви можете отримати свободу, відпустивши іншого
  • Подивіться в себе: ви готові ставати вільним, відпускаючи іншого і не обмежуючи його рух?
  • Ви готові, щоб інший жив при вас без будь-яких умов, як наодинці з собою?
  • Якщо ні – пізнайте свою несвободу до кінця
  • Поглиблюйте усвідомленість
  • Вмирайте для минулого
  • Вкладайтеся в зростання
  • Дозвольте собі не репетирувати життя, а жити
  • Відпустіть себе

Свобода людини.  

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.