Щирість.
Щирий (за словником Даля): щиросердий, прямодушний, нелицемірний, прямий і старанний. Щирість – властивість, сутність щирого.
Вимога щирості від себе змусить вас створити підміну щирості. Ви будете щирим, станете удавано прямодушним, почнете лицемірити під виглядом щирості, прямодушничати, щиросердитися.
Мотивом цієї гри в щирість стане пошук прихильності та щирості інших у спробі одразу встановити тривалі й міцні стосунки, щоб вони завжди були під рукою, і їх можна було використати для укриття себе від негараздів. І використовувати утилітарно за повсякденною потребою. Тут мотивом є корисливість і розрахунок.
Але коли людина наслідує щирість, вона явно колись вразилася, хтось справив на неї враження, і вона взяла це на озброєння. Або почала з догоджання в пошуку прихильності іншого і, відточуючи своє догоджання, експериментально прийшла до підробки щирості.
Щирість на відміну від щирості – це сама людина в дану хвилину. Це її якість, вона говорить від свого імені тільки те, що знає, як розуміє і як відчуває, вона поділяє це з вами, не ховаючи і не виставляючи чогось, не переслідуючи жодної мети. Він у радості, доступності та простоті спілкується з вами справді від усієї душі. Він не хитрий і не підступний, у нього немає нічого в думках на задньому плані, його мотив чистий, а правильніше – немає мотиву. Її спілкування безпосереднє, вона відгукнулася на вас від усієї душі, вона в єдності своїй із вами, а не розщеплена в подвійності або безлічі.
Щирість схожа на простодушність, добродушність, великодушність, велике внутрішнє співчуття, коли ви кожного впускаєте у своє серце через власну відкритість. Ви доступні для іншого. На его це не справляє враження, для нього це недоумство, а не краса. На его, швидше, справить враження будь-яка підробка під щирість. Тут має сенс пряма вигода від прихильності іншого до вас. Це зрозуміти можна, але справжня щирість – це вразливість, будь-хто інший може використати чужу щирість на свою користь або на шкоду тому, хто був із вами таким щирим. Але щира людина захищена від цієї головоломки – для неї це єдиний спосіб життя, вона його не обирала, це її суть. Завдяки своїй відкритості та вразливості вона бачить, чує, буквально відчуває на дотик рух життя і синхронізується з ним, що і породжує в ній довіру до себе і того, що відбувається. Через свою невинність і чистоту в ній не відбивається людський надлом і скверна, нелякана, вона відкрита назустріч тому, що відбувається, що робить її життєвою і дає змогу зберегти власну цілісність і єдність бачення того, що відбувається.
Емоції розвитку:
- Усвідомити свою нещирість
- Залишатися і бачити свою нещирість у всьому
- Приділити своїй нещирості повну увагу
- Усвідомити претензію на щирість і поточний мотив
- Побачити підкреслення своєї щирості через побажання
- Чи дивитеся ви в очі, висловлюючи свої почуття?
- Чи вбачаєте ви нещирість інших?
- Чи маєте ви ставлення до своєї власної щирості або щирості інших?
- Чи чуєте ви свою власну нещирість або нещирість інших?
- Чим це закінчується для вас:
- Ви влаштовуєте самодиверсію
- Звинувачуєте інших
- Або задовольняєтеся побаченим
- Бачити себе у всіх проявах почуттів
- Розслабитися
- Дозволити собі текти
- Відпустити себе
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.