Опыт может создать надстройку на заданную тему. Досвід може створити надбудову на задану тему

Досвід.  

Не мати досвіду – це судити за словами, емоційним впливом, психологічним забарвленням голосу; проявляти співчуття, сентиментальність, визнавати правоту тієї людини, яка розповідає фільм-трилер жахів і є постраждалою стороною в усій цій підступній історії. Слухаючи, ми співпереживаємо й одразу ж стаємо групою підтримки для цього бідолахи, захищаючи його та засуджуючи тих зловмисників – емоційних терористів, які так мучать, принижують нашого приятеля і знущаються з нього.

Тому людина мила й наївна, що завжди стає на бік того, хто розповідає страшилки про своє нестерпне життя, вичавлюючи сльозу в побратима. Запитай її в той момент, чому вона це робить, вона розгубиться, а потім візьме себе в руки і скаже, що, мовляв, зустрів і довірився.

Є люди, які, навіть якщо ви й не запитаєте, вивалять на вашу голову все, що мають у своїй голові. Не здатні зварити те, що відбувається, вони відповідають одразу від кожної особи окремо, зокрема й від автора. Вони дають виставу, бо живуть тим, що вербують співчуваючих, які, лицемірно розчулившись, підтвердять, що ця людина – показово-показовий бідолаха, незаслужено обділений тим, що мав би мати, але чого її позбавили злі, недобрі люди.

Заспівавши і станцювавши за всіх, знайшовши підтримку, він оговтується: переконавши вас, він ще раз упевнився, що все так і є. Він позбавленець, і його горе міцне. Отримавши свою порцію співчуття, він іде далі. І жадає нових дзеркал, які могли б віддзеркалити в належний для нього спосіб – співчутливо, звично, щоб він міг розслабитися в підтвердженні свого нещастя.

Не вміючи жити добротно в радості та вдячності, ми змушені нишпорити у відображенні, випускаючи стогони, скарги. Ми не маємо наміру щось кардинально змінювати у своєму житті, живемо в скнарості й малодушності, глибоко несвідомо, і тішимо себе, злегка, по-конячому паплюжачи оточення, завдяки чому знаходимо себе піднесеним, у цілковитій здогадці відносно тих, зганьблених, компенсувавши власне приниження, здолавши власного ворога, чорнячи його розповідями про нього, заломлюючи його і всі його дії у своїй хворій, розбещеній уяві, то згущуючи фарби, то наносячи ретуш, схоплюючись, аби нібито дотриматися реальності.

Ми ж, маючи зумовленість на правильне й неправильне, хороше й погане, вносимо свої корективи у виставлені перед нами методи боротьби однієї людини з іншою, або сім’ї, або суспільства. Ми поспішаємо стати третейським суддею, проявити мудрість, назвати неправого і позначити правого. І ніякий наш власний досвід нам допомогти не може. Бо тут досвід може створити надбудову на задану тему, присудивши першість тому, до кого ми прихильні.

Вам потрібна усвідомленість і проникливий погляд на те, яким є мотив цієї розмови в особах, яка мета, на що вас налаштовують, який вплив чинять, чого від вас хочуть, кого ви маєте засудити і кого піднести.

Маніпуляції на свідомості одного іншим – звичайна справа. Але будьте дорослими – відійдіть у тінь і подивіться, як усе є насправді, без будь-якого судження. І вам багато буде явлено.

Емоції розвитку:

  • Усвідомити своє спілкування з іншими та спілкування інших із вами
  • Усвідомити атмосферу, притаманну вашим розмовам з іншими і розмовам інших із вами
  • Основна тема розмов і яке місце в цій темі посідає осуд себе чи інших
  • На які теми у вас може виникнути напруга
  • Яким темам ви віддаєте перевагу, вітаєте
  • Ви легкі в розмові з іншими?
  • Ви взагалі любите розмовляти, спілкуватися і, якщо так, з ким особливо?
  • А з ким не любите і, більше того, уникаєте спілкуватися?
  • Як ви говорите? Внесіть увагу у свою розмову
  • Починайте вільно текти
  • Станьте простодушними, добродушними, прямодушними
  • Висловлюйте себе в потоці
  • Відпустіть себе

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.