Інтелектуальне самодурство
Не зважати на побачене й почуте – це брати участь у розмові формально, несвідомо, тільки вдавати, що є учасником того, що відбувається, і що це говориться нібито вам. Але вас інший абсолютно не цікавить, і ви не вносите свою увагу, свою енергію в те, що відбувається. І все, що говориться у вашій присутності, хоч би як важливо це було для іншого або для вас, ледь торкається вашої свідомості.
Звикаючи до такого поверхневого спілкування, людина несвідомо починає компенсувати свою відсутність з іншими великою кількістю зустрічей, де б вона могла засвітитися з кимось. Вона стає тусовочною людиною, якій достатньо побути в натовпі й навідбиватися в дзеркалах інших вдосталь. З ним не можна говорити про важливе для вас – він ще щільніше прикриє вуха, не допускаючи, щоб переживання торкнулося його самого. Його стосунки поставлені на конвеєр, і він дбає про головне для себе – щоб не лишатися довго у власній компанії, а мати безліч друзів і компаній, де б він міг завжди знайти для себе підживлення у відображенні.
При цьому він може бути представлений для всіх як людина тямуща, яка готова відстояти свою точку зору, мало не борець за справедливість. Такою чи іншою маскою-прикриттям він переконує інших, переінакшуючи і підлаштовуючи ситуацію під себе. Здійснюючи немислимі піруети в фальсифікації реальності того, що відбувається, він намагається міцніше закрити очі на реальність того, що відбувається. Весь самообман її життя вимагає, щоб вона з жахом тікала від реальності у вигаданий світ, здійснюючи немислимі піруети в фальсифікації реальності, отримуючи у віддзеркаленні свою частку співчуття і розуміння від оточення, що дає змогу їй на мить розслабитися.
Сумнів, з яким йому доводиться боротися, він виживає зі свідомої частини розуму тим, що апріорно переконує інших у власній правоті. При цьому він може показувати і спотворювати ситуацію до неймовірності. Але, отримавши підтримку ззовні у відображенні, людина самообману переконується у власній правоті. І тут коло замикається. Спираючись на знову знайдене упередження, придушивши сумнів остаточно і безповоротно, вона говорить, діє і висуває вимоги, виходячи з власного обмеження. Такий егоцентризм і така настирлива упередженість не дають змоги ані побачити, ані розчути, ані відчути іншого або інших. Усі її дії стають ексцентричними, вона мало що розуміє й осмислює з того, що говорять і намагаються донести до неї інші. Свою нездатність бути з іншими вона ховає в себе всередині, а зовні проявляє снобізм і всі види демонстративної зверхності, уявляючи себе всезнайкою, тією, кому не варто слухати інших, а тим паче чогось навчатися, – вона вже вчена.
Внаслідок обмеженого, спотвореного бачення того, що відбувається, звучання іншого, найрозумнішого і найпроникливішого голосу буде сприйнято ним як далеке відлуння, яке неможливо ані зрозуміти, ані розібрати, ані розчути. Зате будуть множитися і проростати нескінченні інтелектуальні викладки, абсолютно відірвані від життя та його реальності. Але його не це хвилює, реальність – це останнє, що може зацікавити самодурство. Самодурство шукає можливості психологічного захисту своїх інтересів та ідеї про себе. Страх самодура – бути розвінчаним і викритим, тому він не просто стає самодуром, а перебуває в процесі й поглиблює самодурство. Досягає успіху такий інтелектуальний самодур на терені переконання інших у власних уявленнях, побудови повітряних замків там, де буфером стає час, – у майбутньому.
Емоції розвитку:
- Усвідомлювати себе в поведінковій реакції з іншими людьми
- Ви їх чуєте, ви їх бачите? Почніть бути присутнім
- Не створюйте розбрід у голові – не йдіть із того місця, де ви перебуваєте
- Усе, що і про що говорять інші, у вас так чи інакше відбивається, спонукаючи працювати асоціативний розум
- Пробуджуючи спогади в часі та емоційно-чуттєві переживання
- Усі віддзеркалення, що відбуваються у вас, мають бути вам відомі, водночас ви маєте бачити все, що говориться, і як воно відлунює у вас
- При цьому не пригнічуючи, але й не підтримуючи достатньо мовчазної уваги.
- Сумнівній частині розуму ви також даєте жити, не пригнічуючи проходження сумніву у свідому частину розуму
- При цьому вам сумнів ніяк не заважає говорити і діяти в житті
- Сумнів ніяк не збиває з пантелику, якщо не підтриманий самодиверсією
- Побачити, як ви нападаєте на інших і захищаєте себе у взаєминах
- Поглибити усвідомленість
- Знайти в собі медитативні можливості для балансу
- Досягти успіху в балансуванні
- Відпустіть себе
Інтелектуальне самодурство
САМОПІЗНАННЯ
Навчання «Методу БУС»
Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.
В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.
Інтелектуальне самодурство