Ошибки общения. Помилки спілкування. Communication errors

Помилки спілкування

Розмовляючи з іншим безпосередньо, ми спілкуємося з ним насправді, і таке спілкування народжується в нас на очах через взаємодію наших власних енергій, які переливаються, створюючи творчий процес. І тоді ми насправді слухаємо й відповідаємо без опори на розум, без заготовок, без бажання відобразитися в іншому, використовувати іншого так, як нам заманеться, та ще й зробити підступні висновки, якщо ми справили не той ефект у розмові, на який розраховували.

Затискаючись у розмові від гострого самоусвідомлення себе та іншого, ми не в змозі виразити себе в розмові в усій повноті, тому що думка наша постійно відводить нас зі стану присутності і кличе нас далі або фонить нашою заклопотаністю чимось іншим, але не тим, що відбувається. У присутності сьогодення проглядає одна видимість, вона і створює неправильний тон розмови, через що масово народжується нерозуміння іншого, та й не тільки його, а й себе, чому часто ми знаходимо, що маємо вигляд у розмові, та ще й такій важливій для нас, абсолютно безглуздий.

Це потім ми виходимо із загального поля розмови і починаємо самодиверсію на ґрунті непрощення себе. Ми в репетиційному варіанті стільки хотіли сказати іншому такого важливого для нього і для себе, ми хотіли відкрити суть пережитого й наново осмисленого нами, але коли треба було вимовити все це в присутності іншого, ми зуміли ледь виразно щось не за темою витиснути з себе. І така розмова навряд чи принесе оздоровлення нашим стосункам, що дають збій.

Холодне прагнення завжди тримати правильну тональність, чітко висловлювати свою думку, сподіваючись донести до іншого свою позицію, навряд чи допоможе у стосунках. Таке самовираження добре приживається в соціумі, політиці, там, де ви формальні. А у стосунках такий вираз буде надто жорстким, різким, однобоким, він не буде зігрітий вашими почуттями і не буде вірно витлумачений, хоча ваші наміри були чистими і чесними.

Непередбачуваний ефект від важливої для вас розмови може змусити криву поповзти донизу, змушуючи вас виправляти становище невірно взятої тональності: ви почнете підлабузнюватися в розмові, намагаючись зменшити своє его в очах іншого, а йому віддати належне за те розуміння, на яке ви розраховуєте. Але й такий невірний розрахунок навряд чи вирівняє створений перекіс у спілкуванні, хоча ви або інший можете цього й не усвідомлювати. Але після такого спілкування залишається неприємний післясмак, який в умі буде тривати, обігруватися в спробі завершитися. А завершенням буде придушення, коли після неприємної чи незрозумілої для вас розмови ви винесете вирок у вигляді оцінності іншому чи собі або створите ставлення, забарвлене враженням.

Емоції розвитку:

  • Усвідомлювати себе в розмові з іншим
  • Усвідомлювати – це бути присутнім від початку до кінця розмови
  • Це залишатися в спонтанному відгуку на те, що відбувається
  • Усі злами і натягнутість розмови чути і відчувати
  • При цьому нічого не додавати, не применшувати, не намагатися змінити
  • Ковзати в розмові відповідно до того, що відбувається
  • Це можливо, якщо ви усвідомлені й у стані дозволу
  • А не схаменуєтеся на кожній невірно витлумаченій фразі, намагаючись конфліктувати з тим, що ви чуєте
  • Досліджуйте себе, як вам живеться із самим собою
  • Як ви живете із самим собою, так ви живете і з іншими
  • Якщо ви дисонуєте в собі, дисонанс буде і в спілкуванні
  • Прийміть себе
  • Розслабтеся в собі
  • Відпустіть себе



САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БОН, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.

Помилки спілкування