Когда ребенок подрастает, его начинают «кормить» знанием. Знания – это пища для ума. Коли дитина підростає, її починають «годувати» знанням. Знання – це їжа для розуму.

Знання.  

Коли дитина підростає, її починають “годувати” знаннями. Знання – це їжа для розуму. Розум починає розвиватися, і починається ментальний рух, інакше розум доведеться визнати слабким. Народжується дитина, і всі, хто доглядає за нею, хто дбає про неї, бачачи чисто незаймані очі дитини, починають із нею говорити, жартувати, щось їй розповідати, по суті – ділитися знанням.
Дитина не знає нічого, вона “табула раса”, чиста і незаймана. І всі намагаються розвинути дитину, усвідомлюючи, що вона сприйнятлива і відгукується на живу мову.

Потім почнеться читання книжок, перегляд мультиків, слухання музики, запам’ятовування віршів. І дорослі починають суворо стежити за розвитком дитини; за тим, щоб її фізичний і психологічний розвиток відповідав віку.

Чому ми безмежно поважаємо і цінуємо знання? Вони спочатку запозичені, але створюють поштовх у розвитку розуму, його обумовленості, що дає змогу правильно розвиватися, вибудовуючи повноцінну особистість для подальшої вписаності в соціум. І впродовж життя – у садочку, школі, інституті – розвиток триватиме, нас навчатимуть, прищеплюватимуть чужими знаннями, потрібними для розвитку розуму чи для опанування професії. І, не довіряючи, що ми добре прищеплені для розвитку інтелекту і достатньо ерудовані, нас екзаменуватимуть, щоб ми підтвердили право на отримання документа про таку престижну освіту.

Розум, який погано засвоює освітні програми, слабко запам’ятовує, не розвиває насичений інтелект, погано відтворює себе в самовираженні, по суті, приречений. Людина буде визнана розумово відсталою, а в соціумі це клеймо, знак, що вона не вписалася і не впишеться в нього як нормальна людина. Для нормального життя людини в співтоваристві людей це головне, оскільки означає, що вона перспективна, що вона повноцінний член і може бути співавтором побудови людської цивілізації. А це включає: гідну роботу, сім’ю, дітей, можливості для відпочинку і для життя загалом. І головна можливість – нескінченно розвивати себе, пізнавати й відкривати для себе та людей свій талант, свій геній, щоб людське співтовариство могло пишатися і згодом увічнити ім’я свого оригінального побратима.

У цьому приблизно полягає сенс знання і розвитку розуму.

Людина починає цікавитися виходом за межі розуму, так званим пошуком духовності як пошуком чогось екзотичного, оригінального, можливості блиснути незвичністю мислення, мати свого власного коника та вкласти іншого на лопатки, демонструючи йому, що знає дещо таке, чого не знає інший, та несе в собі відбиток певної таємниці, у надії, що нею зацікавляться та спокутують її в оваціях визнання. Добрий, міцний розум шукатиме можливості розширення себе, свого “я”, інтелектуальної витонченості, щоб не бути останньою, слабкою ланкою в цьому величезному ланцюзі людей. І переконавшись, що всі теми посередні, він хапається за тему нескінченну – тему духовності, релігії, зростання, сподіваючись, що йому пощастить, і він знайде там усе, що йому необхідно.

І все так. Усе абсолютно правильно, якщо тільки людині не доведеться зустрітися із самопізнанням. Тому що завдяки самопізнанню настане поворотний момент її життя. Вона шар за шаром почне знімати свою зумовленість, оголюючи й відточуючи свій погляд через усвідомленість, переглядаючи своє життя наскрізь і виявляючи, як це все шилося, як створювалося. Це надихне її йти глибше в себе, внаслідок чого народжуватиметься інше світосприйняття. Вона навчиться бачити і чути за межами почуттів, сприймати невимовне. Вона відрізнить, що життя через знання – це запозичене життя, вона дізнається про дивовижність безневинного життя, коли всі володіння будь-яким знанням будуть залишені. Вона знову дивитиметься на світ такими ж дитячими чистими очима, тільки їхня глибина буде самою мудрістю. Так розквітає людська зрілість на землі.

Емоції розвитку:

 • Спостерігаючи за застосуванням знання, його психологічного аспекту
 • Спостерігаючи всі види аварій і знахідок, пов’язаних зі знанням
 • Стежачи за боротьбою з іншими з приводу знання
 • Увірувавши в добротність власних знань – спостерігати
 • Спробу накопичення і володіння знаннями – бачити
 • Не втрачати себе з поля зору:
  • у жадібності, жадібності до знань
  • у спробі збагатити себе через знання
  • справити враження знаннями
  • задобрити
  • перехитрити
  • схилити на свій бік
  • проявити поблажливість за рахунок знань
  • бути нетерпимим, наполягати на своєму через знання
  • вимагати, претендуючи на знання
  • проявляти агресію, невдоволення через знання
  • створювати, відтворювати, проявляти, копіювати своє его за рахунок знання або претензії на нього

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.