Воображение. Уява - ментальний рух, який виводить людину з існуючого моменту в мрії, бажані мрії

Уявляти (за словником Даля) – уявляти собі подумки, зображати розумово; думати, думати, уявляти, вселятися у видимий образ, уявляти себе, уособлюватись, уособлюватися; уявлятися в думці, в думках.

Уява – дія того, хто уявляє; здатність зображати в розумі чуттєві та абстрактні предмети; можливість поєднання і уявного живописання розумових картин.

Уява – ментальний рух, який виводить людину з наявного моменту в мрії, бажані мрії. Через уяву ми набуваємо вправності розуму не залишатися на місці, а перебувати в розумовому русі там, де нам заманеться, там, де ми вважатимемо за благо бути, але, головне, не там, де ми є зараз.

Погано це чи добре? Правильно чи неправильно?

Правильний розвиток розуму, його добротність відрізнятиметься гарною уявою, здатністю розуму мислити широко, йти оглядово вперед, у перспективу. Так народжується творче начало. Отримавши опору на уяву, ми повинні розуміти, що саме непідвладність нашої розпущеної уяви може нас зробити творцями. Але для цього нам потрібне творче світовідчуття, інакше та сама уява розбестить наше життя, перетворивши нас на божевільних, не рахуючи найдивовижніших і непередбачуваних комбінацій, проміжних між творчим полюсом і руйнівним. Будь-яке враження змушує розум рухатися і підшукувати через різні комбінації завершення цьому частковому враженню, яке ми встигли вхопити.

Зустрівши іншу людину, ми закохуємося не в справжню людину, а в людину з нашої уяви. В одну мить ми вирішуємо, що створені одне для одного, і дедалі щільніше й щільніше загортаємо його у власну, бажану нами уяву. Ми створюємо навколо обранця якийсь ореол, а він у відповідь створює ореол навколо нас. Усе нам здається таким прекрасним, бо ми самі робимо все прекрасним. Забувшись у мріях, ми ухиляємося від реальності. І обидва всіма силами намагаємося не розвінчати уяву іншого. Жінка поводиться так, як хоче чоловік; чоловік поводиться відповідно до побажань жінки.

До яких пір одна людина буде в силах задовольняти уяву іншої? Рано чи пізно стане так тяжко, що вона почне мстити. Вона почне руйнувати весь той ореол, яким її наділив її чоловік, тому що їй набридне бути в ув’язненні, їй захочеться звільнитися і бути собою. Те ж саме станеться і з іншим: він теж захоче звільнитися і бути собою. У цьому й полягає постійний конфлікт між усім подружжям, у всіх стосунках.

Розщеплений розум, не творчий, а руйнівний, буде наповнювати уяву жахом, перетворюючи побачене на “Капричос” Гойї*. Завдяки уяві, всупереч життю, ми в проміжку між життям і смертю можемо оселитися в пеклі або в раю. Але при цьому за частки секунди з раю можемо перекочувати в пекло. З пекла до раю комунікації ускладнені, але річ навіть не в цьому: уява не дасть змоги деінде затриматися, відводячи нас дедалі далі та глибше від того реального, що живить людське життя і дає змогу йому бачити в кожну мить.

Емоції розвитку:

  • Усвідомити роботу власної уяви
  • Побачити й усвідомити, що робить уява для нашого власного життя
  • Побачити й усвідомити, як рух уяви включає механізм уникнення, захисту від того, що є
  • Стати усвідомленими в такі моменти
  • Побачити, що уява робить для нас насправді і що ми робимо для неї
  • Починаємо дорослішати
  • Усвідомлюємо рух розуму
  • Залишаємося безвідносні щодо руху
  • Починаємо бачити самих себе
  • Дозволяємо бачити самих себе
  • Залишаємося собою
  • Розслабляємося
  • Відпускаємо себе

*Гойї з циклу “Капричос”.

«Сон разума рождает чудовищ» (исп. El sueño de la razón produce monstruos) — офорт Франсиско Гойи из цикла «Капричос», озаглавленный испанской пословицей.

“Сон розуму народжує чудовиськ” (ісп. El sueño de la razón produce monstruos) – офорт Франциско Гойї з циклу “Капрічос”, озаглавлений іспанським прислів’ям.

Згідно з уявленням, що існувало в ті часи, живопис і графіка являють собою якусь доступну для всіх і всім зрозумілу загальну мову (ісп. idioma universal). За початковим задумом Гойї офорт мав називатися “Загальна мова”. Однак ця назва згодом здалася йому надто зухвалою, і він перейменував свій малюнок на “Сон розуму”, супроводивши його таким поясненням: “Коли розум спить, фантазія в сонних мареннях породжує чудовиськ, але в поєднанні з розумом фантазія стає матір’ю мистецтва і всіх його дивовижних творінь” (ісп. La fantasía, aislada de la razón, solo produce monstruos imposibles. Unida a ella, en cambio, es la madre del arte y fuente de sus deseos).

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.