Смех есть среднее выражение между улыбкой и хохотом. Наш собственный смех – это проявление нас самих. Сміх є середнім виразом між посмішкою і реготом. Наш власний сміх – це вияв нас самих.

Сміх (за словником Даля) – регіт, мимовільний гласний прояв у людині почуття веселості, потіхи, вибух веселого настрою.

Сміх є середній вираз між посмішкою і реготом.

Наш власний сміх – це прояв нас самих. Ніщо так не розкриває людину, як її сміх. На Сході кажуть: “Не довіряйте людині, під час сміху якої живіт не здригається, не ходить ходуном”. Фігурка Хотея, Будди, що сміється, зображує мужичка з величезним животом.

Його сміх був глибоким, утробним, виходив із самого центру і створював таку чистоту й справжність атмосфери, що ті, хто опинявся в цьому чудодійному полі, починали сміятися, реготати, скидаючи з себе все фальшиве, наносне. Згадуючи себе, вони поверталися у своє незамутнене дитинство. Їхній сміх ставав чистим, безтурботним, щирим і заразливим. Він очищав їх від страху перед життям, повертаючи в очищену життєвість.

Сміх – це вираження людських почуттів. І коли ми говоримо про сміх осміяння, презирства, злоби, кожен із досвіду свого короткого чи довгого життя знає, як сміх такого наповнення відбивається в нас, як ми боїмося насмішки інших людей над нами. Ми почуваємося ізгоєм, і наруга над нами сміхом вбиває нас, змушуючи глибоко заглиблюватися в себе. І страх виражати себе, щоб не викликати цей огидний сміх, паралізує нас.

Непереносимість чужого сміху над нами знайома нам із дитинства. Дітьми, які об’єдналися проти когось одного, керувало бажання зробити його хлопчиком для биття. Що б не зробила дитина, діти знаходили її слабкою і переслідували жорстоким сміхом. Це була дворова екзекуція, яку можна було згодом спостерігати в садочку, школі. Завдання такого сміху – нівелювати особистість дитини, підлітка; відображати її злісним, потворним способом, показуючи її недоумком. При цьому маленькі мучителі відчували свою зверхність, приховуючи і розчиняючи своє кволе “я” в безкарності, і причетність до натовпу, несвідому обраність у його неприборканій силі. Їдкий сміх однолітків діяв на нестійку психіку дитини, як сірчана кислота, – роз’їдав її уявлення про себе, зводив нанівець її намагання щось уявляти собою в очах інших. І злісний, злорадний, сардонічний сміх препарував її ідею про себе.

Є вислів: підняти на сміх. Будь-яку людину, як на вила, можна підняти на сміх. Якщо людину підняти на вила – буде вбито її тіло, якщо підняти на сміх – буде вбито її душу. Вона може повірити вам і визнати себе неповноцінною, відвернутися від себе. І ця шкода виявиться незмірною і позначиться на всьому житті людини.

Людина дуже крихка, і не тільки в дитинстві. Дорослі також трясуться від страху бути висміяними. Для них бути висміяними означає бути виставленими в невигідному світлі. Завдання журналіста, його знахідка – піднести людину так, щоб мати рідна не впізнала. Цим займається вся преса, не тільки жовта. Ніхто не цікавитиметься позитивною статтею – там немає їжі для его, для самооцінки читача. Розміщуючи такі статті, журнал загнеться. Успіх для ЗМІ буде забезпечений, якщо персону піднести так, щоб викликати ненависть і неприязнь до неї. Про саму людину мало хто думає – вона послужила їжею і наживкою для журналістів і читачів, стала героєм цікавого чтива, яке вражає уяву. Це насмішка, але насмішка, яка обросте плоттю і стане переслідувати цю людину по життю.

Благо людину голими руками не візьмеш. Знаючи, що боротися з громадським словом марно, це як плювати проти вітру, він обернув ситуацію собі на користь – назвав це піаром і використав як спосіб прорекламувати себе та здобути популярність.

Емоції розвитку:

 • Усвідомити свій власний сміх
 • Його жвавість і щирість
  Ви насправді смієтеся?
 • Чи у вас конформний, послужливий сміх, сміх, готовий догодити, що йде на потребу?
 • Чи смієтеся ви від душі?
 • Чи є доброта у вашому сміху?
 • Чи глибокий ваш сміх?
 • Чи він поверхневий, як і ваші сльози?
 • Захоплюєтеся ви від сміху чи смієтеся заради пристойності?
 • Ви усміхнені? Ви сміховинні?
 • Чи ваша посмішка натягнута?
 • Смійтеся від душі
 • Відпустіть себе у сміху

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.