Выгода как стремление – стимул для добывания, для того чтобы обеспечить комфортную жизнь себе, детям, родным и близким. Вигода як прагнення – стимул для добування, щоб забезпечити комфортне життя собі, дітям, рідним і близьким.

Вигода (за словником Даля) – користь, бариш, прибуток.

Вигідний – прибутковий, що приносить або обіцяє користь бариш.

Вигадувати – вигадувати, вигадувати, винаходити, вигадувати.

Вигода як прагнення – стимул для добування, для того щоб забезпечити комфортне життя собі, дітям, рідним і близьким.

Схвалюється всіма розвиненими системами і стимулюється через усі ерогенні зони, аж до чуттєвого рівня, нескінченне бажання до споживання дедалі вишуканіших і вишуканіших, а отже, дорогих товарів, а через мільйонні вкладення в рекламу – і нечувано дорогих товарів. Вирощується покупець і насаджується прагнення до набування, йому нав’язується товар, потрібний і непотрібний, день у день, невтомно, вдень і вночі, через усі доступні інформаційні засоби, перериваючи показ програми, якою зацікавився покупець, щоб тонко чи з нальоту, прямо або побічно вгвинтити бажання придбати те, що йому й задарма не треба. Ми звикли до цього. Це наша повсякденність. Розвивається наука і нові види технологій, потрібен ринок і товарообіг. Кожен бере в усьому цьому свою посильну участь і вкладає свої кревні в те, щоб розширити себе через набуття благ і володіння ними. Що більшу кількість матеріальних можливостей ми маємо, що вищий наш соціальний статус, то міцніше в нас відчуття себе і правильності вибору шляху в житті. Ми ніби самоствердилися.

Вигода – це голий розрахунок, діяльність розуму, можливість розраховувати з комп’ютерною точністю на свою користь усе, що потрібно і не потрібно. Коли стосується розрахунку, ця функція корисна. Але якщо ця функція працює і вдома, і в ліжку, і перед сном, і уві сні, обплітаючи голим розрахунком того, з ким ви товаришуєте, кого начебто кохаєте, поважаєте, тоді всі ваші почуття мутують через вигоду, тоді ви продумуєте будь-яке слово, дію, рух тіла. Причому це робиться вже без вас і вашої присутності, ви тільки живете в графічному зразку, за вашими уявленнями правильним, але не живим життям. У живому житті потрібні ви самі – у всій своїй цілісності, з усім своїм досвідом і розумінням свого життя від моменту до моменту, рухаючись у своєму психологічному дорослішанні до зрілого досвіду усвідомленості, створюючи дедалі міцнішу, проникливішу присутність.

Вигода вишита в розумі золотими нитками, вона робить людину обдуреною самою собою через її пошук. Людина готова нескінченно урізати себе, інших і власне життя заради вигоди. І якби вона могла тверезим, очищеним поглядом подивитись зрештою на своє набуття загалом, то усвідомила б мотивацію вигоди і побачила б, якими шляхами їй довелося ходити і як мало в неї лишилося від самої себе. Натасканий на вигоду розум знає тільки вигоду, і вона затьмарює весь білий світ. І мало що залишається від живої, трепетної присутності в житті. Заматеревший ділок не бачить того, що відбувається, не чує того, що говориться, він зважує вас і звіряє вашу вагу з внутрішньою картою мір і ваг: на що ви тягнете. Якщо ви недотягнули, то виявите, як та дещиця світла, той слабкий проблиск у його очах зник – у нього немає енергії для вас, якщо у вас немає для нього вигоди. Вигода – це нескінченний торг із життям, для того щоб знайти для себе на землі притулок. Цей торг частіше обертається тим, що істинний притулок за життя знайти їй не вдається. Людина живе, працює і вмирає на базарі; одного разу відкривши ворота цього базару, цього нескінченного торгу, вона забула дорогу назад.

Емоції розвитку:

  • Знаючи свою власну мову вигоди
  • Як, з ким і за що – бачиться від самого початку і супроводжується увагою до самого кінця
  • Відзначати моменти невигоди, бачити й усвідомлювати
  • Не культивувати вигоду і невигоду
  • Залишатися собою, таким, яким є
  • Стати дослідником
  • З непідробною увагою ставитися до того, що відбувається
  • Безоціночність і безвідносність вичистить процес спостереження
  • Бути невимушеним із собою
  • Бути відпущеним собою

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.