Вопросы и ответы – это начало жизни человеческого становления. Питання та відповіді – це початок життя людського становлення.

Ответы. 

Наскільки глибокі ми самі, настільки глибоким буде наш інтерес. І якщо цей інтерес нас схвилював, то в нас виникає стан запитування. Нас починає хвилювати тема або теми, що недалеко стоять від нашого головного інтересу, бо сам інтерес пробуджує нашу допитливість. І, слідуючи за власним інтересом, ми рано чи пізно переконаємося в тому, що відповіді інших не могли вгамувати нашу спрагу допитування, але вони спрямували наш інтерес у потрібне русло.

І якщо ми справді чимось цікавимося, то, намагаючись отримати інтелектуальну відповідь на народжене в нашому інтелекті просте запитання, ми виявимо, що така відповідь нас нагодувати не може. Коли ми це дізнаємося, ми готові здійснити паломництво в досвід. І тільки досвід і наша присутність, завдяки справжньому інтересу, розкриває секрет, суть, таємницю, майстерність нашого запитування.

Запитання і відповіді – це початок життя людського становлення. Ми знаємо, що діти від 3 до 7 років без угаву ставлять дорослим і оточуючим найбезглуздіші, найабсурдніші, найсмішніші, наймиліші через дитячу безпосередність запитання. Дорослі поблажливо і якомога швидше намагаються розправитися з настирливими, надокучливими через невтомність дітьми. Але не тут-то було! Становлення его починається, але ніколи не закінчується. Йде посилений розвиток розуму: розум почав рух безладний, хаотичний, дитина не знає правил гри і точно відповідає на будь-який рух розуму. На чому б не зупинився її погляд, вона тут же ставить запитання “Що це?”. Після вашої відповіді слідує запитання “Навіщо?”, потім “Для чого?”, і так нескінченно.

У цьому ігровому словесному потоці дитина насолоджується відображенням, обміном: її мало цікавлять ваші відповіді, її хвилює вона сама. Вона прийшла до самоусвідомлення. Ми ніколи не полишимо цієї звички і знову і знову ставитимемо нескінченні запитання з потребою і без, отримуючи нескінченні відповіді, дбаючи про розум, створюючи рух для інтелекту, інколи розминаючи його запитаннями, інколи тренуючи відповідями, водночас накопичуючи незліченні знання, закладаючи свою невинність і відкритість заради знання і закритості.

Нас вчать, як стати его, як створити особистість, і ніхто ніколи не вчить нас того, як перестати бути его. Ми знаходимо себе вже ввімкненими в егоцентризм, а як його вимкнути, нам ніхто не каже. І тому день за днем ми завантажені его, воно нас мучить, підганяє. Ми стаємо рабами чогось хибного, боячись розірвати кайдани “здорового глузду”.

Емоції розвитку:

  • Переживаючи, але не випереджаючи із запитанням або відповіддю
  • Даючи розуму перепочинок, залишаючись у просторі безсловесності
  • Пробуючи безсловесність на смак
  • Відрізняючи звичайну ментальну відповідь від відображення
  • Усвідомлено ставлячи запитання, усвідомлено сприймаючи відповіді
  • Усвідомлено відгукуючись на запитання
  • Залишаючись самим собою
  • Не боячись визнати, що не знаєте, якщо відповідь не народжена
  • Залишаючись щирим у спілкуванні
  • Не підносячись, не принижуючись
  • Точно відповідаючи моменту
  • Живучи в дозволі

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.