Если в глазах поселилась любовь, она делает их яркими, звездными, глубокими и бездонными. Ими любуются не налюбуются. Нет сил отвести взгляд. Якщо в очах оселилося кохання, воно робить їх яскравими, зоряними, глибокими та бездонними. Ними милуються, не налюбуються. Немає сил відвести погляд

Очі.  

Під час соціологічного опитування жінкам і чоловікам поставили запитання, що насамперед привертає їхню увагу в незнайомій людині протилежної статі. На чоловіків, у свідомість яких сьогодні впроваджено певний стандарт жіночої краси, справляють враження жіноча фігура, що відповідає цій зумовленості, ноги від корінних зубів, бюст, що бажано перевищує еталонний розмір. Така статура бачиться їм ідеальною, хоча внутрішньо може й не бути бажаною для чоловіка, як і красиве обличчя, волосся, зуби, губи, очі. Жінок у чоловіках приваблюють сила, міцна статура, багатство і розум.

Але ті, хто відповідали на це запитання безпосередньо, не спираючись на розум і насаджені стандарти краси, називали очі.

Коли кажуть, що очі – дзеркало душі, мають на увазі, що, подивившись в очі іншого, можна проникнути так глибоко, що побачити душу людини. Кажуть також, що в очах можна потонути. У красі очей можна знайти й загубити себе. Очима можна метати громи та блискавки. Від отриманого удару можуть посипатися іскри з очей. Краса очей магічна, вона притягує, заворожує. Якщо в очах оселилася любов, вона робить їх яскравими, зоряними, глибокими і бездонними. Ними милуються не налюбуються. Немає сил відвести погляд. Любо-дорого дивитися в них. Якщо ви здатні глибоко дивитися і вам дозволяють робити це, ви можете відкритися в одну мить, пізнати близькість і перенестися в інший вимір життя. Так у коханні ми даруємо одне одному неймовірне відчуття близькості від серця до серця, пізнаючи синхронність, осягаючи одне одного за межами почуттів.

Око (за словником Даля) – знаряддя чуттєвого зору. Зір, бачення, як почуття. Зір, як дія, – дивлячись, дивлячись. Погляд, погляд.

Про очі в народі кажуть: Бережи як око. У страху очі великі. В очах милий, за очі осоружний. Він своїм очам не вірить. Я це йому в очі скажу. Він в очі бреше. Як би його збути з очей. Пішов з очей геть. Не з’являйся мені на очі. Я його в очі не бачив. Не встигнеш оком моргнути. З’їв би очима. Дати очам волю. Закрити очі від сорому. Відкрити очі, вказати правду. Протерти комусь очі, дати зрозуміти. Пустити пил в очі. Отуманити очі. Ти мені очі мозолиш. Наплюй йому в очі, бреше він. Налити очі, напитися п’яним. У нього ліхтарі під очима. Темно, хоч виколи око. Правда очі коле. Не в брову, а прямо в око. Не лізь в очі.

Ставлення в людини до очей шанобливе, вони бачать, вони відображають, вони безпосередньо пов’язують людину з життям. І коли ми бачимо сліпу людину, глибоке співчуття і співчуття охоплює нас: людина жива, але вона не бачить. Ми ж приймаємо очі як даність. Наші очі – виразники наших почуттів, у них, як у дзеркалі, відбивається наша глибина. Тому ми ховаємо їх, мимоволі захищаємо свій погляд – він може бути занадто виразним. І не даємо проникнути чужому погляду глибоко в нас, щоб інший не міг осягнути побачене. Очі можуть видати нас. Коли ми лицемірні, вони можуть показати наш справжній намір. І тоді ми їх ховаємо, прикриваємо, ретушуємо погляд, щоб не можна було прочитати те, що є насправді.

Очі здійснюють любовний діалог з іншими та життям. Вони не обирають, а відображають того, хто живе за цими вікнами, і пропускають його світло або темряву назовні, відображаючи його якість.

В очах можна побачити ненависть, жах, тугу, безлюбовність, сліпу лють, запеклість, відчуження, надрив, зневіру, жалість, приниженість, зарозумілість, холодність, байдужість, пихатість, самовдоволеність, страх за себе, самовпевненість, зневагу і повну відсутність.

Ми самі вирішуємо, чим мають бути наповнені наші очі. Вони й розкажуть, наскільки ми життєві й обдаровані в житті.

Емоції розвитку:

  • Очищаючи очі усвідомленістю
  • Поглиблюючи погляд
    Маючи бачення на свою наповненість погляду
  • Маючи усвідомленість на погляд інших
  • Пізнаючи на власному досвіді погляд, що говорить
  • Залишаючись собою – знаходячи чистий погляд на те, що є
  • Не підміняючи погляд
  • Не скорочуючи хвилю погляду
  • Дивитися сміливо в очі
  • Дивитися щиро
  • Знати погляд-підробку, впізнавати свій нещирий погляд
  • Розслабитися в погляді
  • Відкритися зсередини
  • Звільнити обмеження очей і погляду

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.