Молчание согласно самому себе – это молчаливое состояние, уравновешивающее в жизни эмоциональный актив. Мовчання згідно із самим собою – це мовчазний стан, що врівноважує в житті емоційний актив.

Мовчання згідно із самим собою – це мовчазний стан, що врівноважує в житті емоційний актив.

Ви хочете розмовляти, але вам не дають. Ваше мовчання внаслідок стримування стане напруженим, а якщо така ситуація триватиме – то роздратованим до гнівливості. Якщо ви невільні в поводженні з конфліктом між вами та іншими і він не озвучується й не розряджається розумінням, а ви просто надовго замовкаєте в помсту, тоді ви маєте зрозуміти, що це не просто мовчазна помста іншому, це страх змушує вас закрити рота й прикусити язик, щоб ви ненароком не пройшли глибше у стосунки й у палкому висловлюванні думки вголос не впізнали те, що похитнуло б вашу мертву ідею про ваші стосунки.

Тому ви вважаєте за краще тримати холодну оборону, виявляючи мовчанням мертвотність ваших стосунків зсередини, створюючи таким вивертом, стратегією показові виступи, демонструючи кінець ваших стосунків.

Інший, той, через кого ви замовкли, має осліпнути й оглухнути від загрозливого мовчання, потрапляючи в ізоляцію і стресуючи, не знаючи, коли і чим для нього це закінчиться. “Ворог” у паніці, ви ще більше закриваєтеся, енергетично почувши його страх. Такий страхітливий спосіб впливу репресивний, він спрямований на придушення гідності іншої людини: вона повинна буде побачити вашу “неприступність”, усвідомити свій “злочин”, скоєний щодо вас, і зробити щеплення на все життя, щоб це ніколи не повторилося. Такий виховний прийомчик – і той, кому ви протиставили мовчання, біля ваших ніг. Ну а що з вами – з тим, хто мовчав? Ні, ви мовчали зовні, перетворюючись на очах у супротивника з холоду на лід, з життя на смерть. Для чого ви його так неадекватно лякали? Де ви брали енергію для такої тривалої бурі в склянці води?

Ваше мовчання – репетиція. Ви живете і мало вірите, що вам щось призначається в житті. А вже якщо хтось намагається залишитися при вас, ви стаєте інфантильно, геть-чисто прив’язаним до цієї людини, боячись бути покинутим, не вміючи входити в конфлікт і виходити з нього по-дорослому, тобто не просто не постраждавши морально, а, навпаки, через конфлікт виявляючи щоразу слабку ланку у стосунках і очищаючи, промиваючи, показуючи одне одному, як усе є насправді, і встановлюючи нову глибину стосунків через розслаблення в довірі одне до одного, а не розвиваючи психологічний садизм, вимагаючи покарання мовчанням за те, що інший налякав вас.

При цьому холоді зовні, поки ви мовчали, гаряча точка перемістилася всередину, спалюючи вас у вашому ж мовчанні. Усі сценарії найстрашнішого й найогиднішого штибу проходили через вашу підсвідомість, поливаючи сірчаною кислотою той ніжний паросток почуттів одне до одного, який ми маємо для того, щоб жити пліч-о-пліч. Ту закритість, яку ви породили, не вдасться так запросто скасувати – підсвідомість жартів не розуміє. Для неї те, що ви проробили над собою і над іншим, – це реальність. Це ваша нездорова гра в силу страху намагалася утримати стосунки на рівні, проводячи профілактику ломом мовчання.

Вам би посміхнутися і вибачитися перед іншим. Але ні, ми, кастровані, скалічені, збільшивши темряву свого несвідомого, краще ставитимемо до стіни мовчання для розстрілу, щоб зберегти наші почуття на віки, розкрадаючи й ґвалтуючи їх мовчанням.

Емоції розвитку:

  • Залучаючись у мовчанку, дивимося на створену нами від страху химеру
  • Усвідомлювати мотив залучення в мовчання
  • Виявити протиставлення себе всім і кожному окремо
  • Усвідомити ступінь закритості від гостроти бажання або гостроти відображення
  • Спостерігати надуманість власного існування
  • Припинити уникати реальності
  • Почати жити в тому, що є
    Відкрити очі
  • Почати ростити усвідомленість
  • Виявити в самозверненні, як, з якою охотою ви говорите іншому “так” чи “ні”
  • Самопроститися
  • Усвідомити лицемірство
  • Усвідомити насильницькість
  • Розслабитися в собі
  • Перейти на новий рівень усвідомленості
  • Почати бачити взаємозв’язок усього з усім
  • Почати чути про єдине

САМОПІЗНАННЯ

Навчання «Методу БУС»

Самопізнання припускає знайомство з собою, усвідомлення власного потенціалу, підсвідомих прагнень, прийняття сильних і слабких сторін, дослідження і зміну власних звичок, які впливають на якість життя.

В процесі навчання використовуються різні методи, такі як психотерапія, навчання методу БУС, психологічне консультування, наставництво, менторство, медитація, спостереження за механізмами роботи розуму, рефлексія, усвідомлення своїх дій і думок, читання книг з саморозвитку, самостійна практика, виконання домашніх завдань.